banner-mi-notebook-air-13Alibaba, teda čínska spoločnosť, ktorá nesie meno po hlavnej postave z príbehu Ali Baba a štyridsať lúpežníkov, prekvapila v druhom kvartáli tohto roka nárastom, ktorý ohúril aj svetových analytikov. 

Určite každý správny čínsky fanúšik pozná Alibaba Group, pod ktorú spadá napríklad aj známy online reťazec obchodníkov AliExpress. Skupina však nekončí len u online predajov. Alipay, platobná online brána, alebo Alibaba Pictures, ktorý sa podieľal napríklad na známom filme Start Trek Beyond, sú len jedny z množstva „produktov“, ktorými gigantická Alibaba Group disponuje.

alibaba

Zisk tohto čínskeho velikána sa vyšplhal na 5,26 juanov (0,7 €) z jednej akcie, aj keď analytici predpokladali čiastku len 4,69 juanov (0,63 €). Zvýšili sa aj celkové výnosy spoločnosti na 34,3 miliárd juanov (4,57 miliárd eur), pričom analytici predpokladali len 33,9 miliárd juanov (4,52 mld €). Spoločnosť tiež uviedla, že od minulého roku vzrástol počet aktívnych nákupujúcich na 439 miliónov ročne. Len pre porovnanie, minulý rok ich bolo 386 miliónov.

CEO Alibaba Group, Daniel Zhang, povedal: „Mimo dobrých výsledkov nášho podnikania sme veľmi radi s rýchlym rastom nášho cloud computing podnikania“. Neskôr ešte dodal: „Tiež vidíme obrovský potenciál v digitálnych médiach a zábavnej jednotke, kde sme začali výraznejšie podnikať. Kombináciou online skúseností s vysoko relevantným obsahom sme dosiahli pôsobivé finančné a prevádzkové výsledky v druhom štvrťroku naprieč celou spoločnosťou.“

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP