banner-mi-notebook-air-13Alibaba, teda čínska spoločnosť, ktorá nesie meno po hlavnej postave z príbehu Ali Baba a štyridsať lúpežníkov, prekvapila v druhom kvartáli tohto roka nárastom, ktorý ohúril aj svetových analytikov. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Určite každý správny čínsky fanúšik pozná Alibaba Group, pod ktorú spadá napríklad aj známy online reťazec obchodníkov AliExpress. Skupina však nekončí len u online predajov. Alipay, platobná online brána, alebo Alibaba Pictures, ktorý sa podieľal napríklad na známom filme Start Trek Beyond, sú len jedny z množstva „produktov“, ktorými gigantická Alibaba Group disponuje.

alibaba

Zisk tohto čínskeho velikána sa vyšplhal na 5,26 juanov (0,7 €) z jednej akcie, aj keď analytici predpokladali čiastku len 4,69 juanov (0,63 €). Zvýšili sa aj celkové výnosy spoločnosti na 34,3 miliárd juanov (4,57 miliárd eur), pričom analytici predpokladali len 33,9 miliárd juanov (4,52 mld €). Spoločnosť tiež uviedla, že od minulého roku vzrástol počet aktívnych nákupujúcich na 439 miliónov ročne. Len pre porovnanie, minulý rok ich bolo 386 miliónov.

CEO Alibaba Group, Daniel Zhang, povedal: „Mimo dobrých výsledkov nášho podnikania sme veľmi radi s rýchlym rastom nášho cloud computing podnikania“. Neskôr ešte dodal: „Tiež vidíme obrovský potenciál v digitálnych médiach a zábavnej jednotke, kde sme začali výraznejšie podnikať. Kombináciou online skúseností s vysoko relevantným obsahom sme dosiahli pôsobivé finančné a prevádzkové výsledky v druhom štvrťroku naprieč celou spoločnosťou.“

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
75%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
25%
O autorovi
Tobiáš Bakoš
Som študent strednej priemyselnej školy v Dubnici. O operačný systém Android som sa začal zaujímať v okamihu, keď som s ním prišiel do kontaktu v mojom prvom smartfóne. Kúpou Xiaomi Mi3 som začal venovať pozornosť aj čínskym značkám smartfónov. Vo voľnom čase rád počúvam hudbu alebo čítam knihy.