Moderné technológie dokážu byť nápomocné v mnohých oblastiach nášho života a dokonca aj pri vzdelávaní. Študenti tak majú k dispozícii stále lepšie prostriedky a zariadenia, s ktorými má byť štúdium efektívnejšie, no malý školák to pobral po svojom. Pri vypracúvaní úlohy z matematiky a počítaní príkladov pomohla malému chlapcovi Alexa, pričom jeho podvádzanie bolo zachytené aj na videu.

Mladý žiak z New Jersey bol prichytený pri podvádzaní. Yerelyn Cueva, matka chlapca, prichytila svojho syna ako si uľahčuje učenie pomocou umelej inteligencie. 6-ročný Jariel kládol Alexe otázky, z ktorých mal dostať priame riešenia pre jednoduché príklady z matematiky.

Alexa pomáha aj s matematikou

Pri podvádzaní ho odhalila matka po krátkej chvíli, keď z obývačky začula ako sa jej syn rozpráva s Alexou a pýta si výsledky k príkladom. Po všetkom ešte mal tejto umelej inteligencii aj slušne poďakovať, že mu s domácou úlohou pomohla, čo však už na videu neuvidíme. Matka chlapca bola jeho konaním zaskočená, pretože tvrdí, že matematika je jedným z jeho obľúbených predmetov, ktorý mu nerobí žiaden problém.

Nenechaj si ujsť
Umelá inteligencia dosiahla ďalší vývojový stupeň. Pomocou nej dokáže Nvidia vytvoriť realistické profilové fotky neexistujúcich ľudí

Zrejme bol však tento školák len príliš lenivý počas prázdnin, a tak si chcel uľahčiť svoju úlohu. Schopnosti Alexy pochválila aj Yerelyn Cueva, no zatiaľ čo je umelá inteligencia nápomocná v domácnosti, uznala, že jej syn musí zvládnuť svoje domáce úlohy bez tejto technológie. Počas ďalšieho učenia je tak Alexa pred Jarielom vypnutá, aby si znova nemohol uľahčiť povinnosti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom