Xiaomi patrí medzi najväčších priebojníkov smartfónového sveta nielen na poli kvalitných zariadení za prijateľné ceny, ale aj ako spoločnosť, ktorá rada posúva hranice. To potvrdzuje aj slávny prototyp, Mi MIX Alpha, disponujúci displejom takmer na celom povrchu zariadenia. Áno, aj na zadnej časti.

Xiaomi Mi Mix Alpha sa dostalo do rúk iba tým najvyvolenejším, akým samozrejme najväčší technologický youtuber učite je. Smartfón zatiaľ v predaji nie je a podľa všetkého ešte nejakú dobu nebude. Keďže ide o exkluzívne zariadenie, aj cena sa bude pri vydaní pohybovať a po reálnom spustení predaja presiahne aj hranicu 2500 €. Kedy zariadenie pôjde do komerčného predaja, však známe nie je.

Okrem jedinečného prevedenia v podobe displeju, Xiaomi nešetrilo ani na materiáloch, keďže telefón drží po kope zliatina hliníka. Spoločnosť nešetrila ani na iných komponentoch a potvrdzuje to prítomný procesor Snapdragon 855+, 12 GB pamäte RAM, 512 GB úložisko a trojica fotoaparátov na čele s 108 MPx senzorom. Pozoruhodná je aj 4050 mAh batéria, ktorá si aj napriek špecifickému displeju našla v telefóne miesto.

MKBHD vo videu rovnako popisuje rozoznávanie dotykov na displeji. V spoločnosti rozoznávanie náhodných dotykov vyriešili prostredníctvom akcelerometru, gyroskopu, senzorov tlaku a softvérovou optimalizáciou a údajne to vo väčšine prípadoch funguje výborne.

Displej na bočných stranách je využitý najmä na určovanie času a notifikácií, no na strane druhej nachádzame aj softvérovú podobu tlačidiel hlasitosti a tlačidla na zamknutie zariadenia. Vo videu je však vyobrazená scéna, kedy zvyšovanie a znižovanie hlasitosti nefunguje dostatočne spoľahlivo a ide skôr o strelu na slepo, ktorú zariadenia len náhodne deteguje.

V prípade zamykania telefónu budeš radšej siahať po hardvérovom tlačidle na vrchnej strane zariadenia, hneď vedľa jediného reproduktoru.

Youtuber sa vo videu snaží nájsť využitie takéhoto displeja a dochádza najmä k dvom hlavným funkčným modelom. Prvou situáciou je, ako inak, fotenie selfie fotiek, keďže Mi MIX Alpha nedisponuje prednou kamerou v druhom rade panel s widgetmi, ktorý sa zobrazí na druhej stane v prípade, že smartfón rýchlo otočíš.

Nenechaj si ujsť
Špeciálny teleskop objavil najväčšiu explóziu vo vesmíre od Veľkého tresku

Výrobca smartfónu tvrdí, že 7,9-palcový displej zariadenia pokrýva až 180,6 % tela celého zariadenia. Ako MKBHD vo videu spomína, Mi MIX Alpha nie je o nič väčšie ako iPhone 11 Pro Max, keďže táto veľkosť displeja je určovaná od rohu displeja na zadnej strane, prechádzajúca až k spodnému rohu displeja na strane prednej.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú