Slovenskí zákazníci so záujmom o nový smartfón majú od dnešného dňa (stredy 1. júna) ďalší dôvod na radosť. Na náš trh totiž oficiálne vstupuje čínska značka Vivo a to v pomerne veľkom štýle a s ambíciou uchmatnúť si značný trhový podiel.

V našich obchodoch, ale aj v akciových ponukách operátorov, tak budeme mať opäť o čosi širší výber. Vivo pritom nie je v segmente smartfónov žiadnym nováčikom. Práve naopak, slovenské zastúpenie pripomína niekoľko unikátnych prvenstiev svojej značky, napríklad prvý mobil s dnes už úplne bežnou čítačkou odtlačkov integrovanou priamo v displeji, ktorým bolo Vivo X20 Plus v roku 2018.

Vivo už pôsobí v susednej Českej republike, dnešný vstup na Slovensko je však súčasťou väčšej ofenzívy, ktorá v krátkom čase prinesie aj novú vlajkovú loď so špičkovými parametrami. Globálne však pôsobí vo viac ako 60 krajinách, kde má vyše 400-miliónov zákazníkov a výrobcu si mohol vidieť aj ako jedného z hlavných sponzorov futbalového Eura 2020.

Na Slovensko v plnej sile – a všetkých cenových reláciách

Sme radi, že môžeme povedať “Ahoj” slovenským médiám a spotrebiteľom a oficiálne predstaviť nás a náš charakteristický prístup. Od nášho prvého vstupu do Európy v októbri 2020 neustále rastieme už na 15 trhoch. Veľmi sa tešíme na našu novú etapu na Slovensku, pretože neustále napredujeme, ale čo je najdôležitejšie – riadime sa našou filozofiou robiť správne veci a robiť ich správne,“ zdôraznila Gabriela Roušarová, PR & marketingová manažérka zastúpenia Vivo pre SR.

Paletu telefónov značky možno do troch sérií, pričom každá sa líši cenou aj parametrami, ktoré ponúka:

Triede Vivo X aktuálne kraľuje model X80 Pro a dominuje mu ultravýkonný procesor Snapdragon 8 Gen1, 12 GB RAM a 50-megapixelový fotoaparát aj so širokouhlým a tele objektívom, ktoré sa môžu pýšiť optikou od známej firmy Zeiss.

Vivo

Vlajková loď, ktorá môže vyzvať aj Apple a Samsung sa pritom zmestí pod 1 000 eurovú hranicu. Vivo však v rámci rozširovania svojho portfólia razí stratégiu predstavovania dvoch top modelov ročne v rozostupe približne pol roka, už čoskoro sa tak dočkáme aj nástupcu, ktorý prinesie ešte lepšie parametre.

Vivo

Aj „stredná“ trieda Vivo V bude na Slovensku zastúpená modelom Vivo V23 5G. V-čka majú byť zamerané na mladších používateľov, takže nesmie chýbať 50 Mpix predný fotoaparát, ktorý zaujme nie príliš obvyklým automatickým zaostrovaním (autofocus obvykle nájdeš len pri hlavných foťákoch vzadu). Pozornosť pútajú aj dve LED svetlá nad displejom, ktoré dokážu meniť teplotu svojej farby a vyrábať tak svetlejšie a krajšie autoportréty.

Fontech

Zadný sklenený povrch zas dokáže meniť svoju farbu – stačí ho len vystaviť slnečnému žiareniu, napríklad vonku na stole alebo terase. Časti, ktoré zakryješ ju však nezmenia, čo umožňuje „hrať sa“ a kresliť zaujímavé motívy.

Po ochladení povrchu sa všetko vráti do normálu a výrobca garantuje, že plocha v priebehu životnosti smartfónu nebude degradovať a strácať svoje vlastnosti. Ak sa ti však efekt nepáči, môžeš siahnuť po decentnejšej čiernej verzii.

Vivo

Vivo V23 obsahuje procesor MediaTek Dimensity 920 a zároveň ponúka nastavenie 12 GB RAM + 256 GB ROM, či displej s vyššou obnovovacou frekvenciou 90 Hz.

Rad Vivo Y má mať mimoriadne cenovo dostupné telefóny aj výrazne pod 200 eur. Základ je podľa slovenského zastúpenia voľba pre ľudí, ktorý hľadajú svoj prvý smartfón, no vyššie zariadenia Vivo Y majú potenciál uspokojiť aj tých náročnejších – má ísť o „ten pravý smartfón pre každého“.

Ako názov napovedá, Vivo Y76 5G ponúka aj pripojenie na najmodernejšie siete našich operátorov a má 50 Mpix hlavný fotoaparát ako súčasť systému troch zadných kamier. Na predu je 16 Mpix foťák aj s funkciou Super Night Shift Mode 2.0 pre lepšie fotografie v noci a niekoľko ďalších režimov skrášlenia. Všetko podčiarkuje 4 100 mAh batéria a rýchle 44-wattové nabíjanie, takže ani zďaleka nejde o žiadny low-end.

Nižšie bude posadené Vivo Y55 s menším počtom objektívov, no dôrazom na 5 000 mAh batériu ponúkajúcu až 10 hodín hrania hier a 18 hodín surfovania na Instagrame.

Vivo Y76 5G a Vivo Y33s (zdroj - Vivo)

Modely Y33s, Y21s a Y21 majú taktiež 5 000 mAh batérie, dual SIM konektivity a najnovší operačný systém Android 12. Menej rýchle však budú použité procesory MediaTek Helio G80 a P35..

V známych slovenských obchodoch za prekvapivé ceny a s príkladným servisom

Smartfóny Vivo V23, Y76, Y33s, Y21s a Y21 budú k dispozícii u predajcov Andreashop, Datacomp, Dates mobile, Mobilonline, Nay, PGS, Planeo SK a Digitall, pričom práve tento krok je súčasťou oficiálneho vstupu na náš trh. Prekvapením je zaradenie V23, Y76, Y55 aj do ponuky operátora O2 od 1. júna, pričom s ostatnými naše zastúpenie intenzívne rokuje.

Ceny rozhodne každého potešia, aj aktuálne najvybavenejší model u nás V23 len tesne prekročí 529 eur, iné telefóny nebudú stáť ani polovicu a základ podlezie 139 eur.

Model Odporúčaná maloobchodná cena
Vivo V23 529 eur
Vivo Y76 309 eur
Vivo Y55 288 eur
Vivo Y33s 249 eur
Vivo Y21s 219 eur
Vivo Y21 179 eur
Vivo Y01 139 eur

 

Vivo Slovensko sa však vytiahlo najmä so servisnou podporou. Poškodený alebo nefunkčný mobil nebudeš musieť nosiť k vyššie spomenutým predajcom, využiť budeš môcť aj autorizovaný servis SWISS v Bratislave a Košiciach, ktorý už dlhé roky úspešne rovnakú službu ponúka aj firme Apple a celému portfóliu jeho produktov. Samozrejmosťou je 24-mesačná záruka, podpora aktualizácii na nový Android počas 2 rokov od predstavenia mobilu a podpora pre bezpečnostné aktualizácie počas 3 rokov.

S oficiálnym štartom u nás štartujú aj lokalizované sociálne siete Vivo v slovenčine na Facebooku či Instagrame.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP