Minuloročná veľká aktualizácia od Apple nadchla všetkých používateľov jeho smartfónov a tabletov, ktorí dovtedy netrpezlivo čakali na nové vylepšenia. Medzi novinkami sa však zjavila aj hŕba nedostatkov, ktoré spoločnosť začala postupom času opravovať. Jeden z problémov rieši nový iOS 11.3, ktorý vracia do App Store informácie o veľkosti a verzii aktualizácií aplikácií.

Kalifornská spoločnosť Apple sa snaží neustále zdokonaľovať svoj operačný systém pre iPhony a iPady, no napriek úsiliu sa občas nejaká tá chybička jednoducho vyskytne. Presne to sa udialo po veľkej aktualizácii na verziu iOS 11, ktorá so sebou priniesla aj zopár nedokonalostí. Ešte počas minulého roka sa spoločnosti podarilo napraviť problém s funkciou 3D Touch pri prechádzaní medzi aplikáciami. Až teraz sa však dostalo aj na riešenie absencie veľkosti aktualizácií v obchode App Store.

Nový iOS 11.3 prináša riešenie problému v App Store a omnoho viac

Používatelia po nainštalovaní nového systému iOS 11 mali od septembra v minulom roku problém pri aktualizovaní aplikácií zistiť ich veľkosť, či konkrétnu verziu. Pre mnohých to mohlo predstavovať veľký problém. Nebolo totiž jasné, či bude mať daná aktualizácia iba zopár, alebo niekoľko desiatok megabajtov. Tento neduh ale konečne napráva iOS 11.3, ktorý túto možnosť do App Store opäť vracia. K tejto oprave sa pridávajú aj výpisy noviniek v aktualizáciách aplikácií, či zoradenie používateľských hodnotení podľa rôznych kritérií.

Nenechaj si ujsť
Chyby v iOS 11 sú také populárne, že sa objavujú už aj v reklame

Každý, kto si nový iOS 11.3 nainštaluje tak bude mať možnosť zoradiť si hodnotenia v App Store podľa dátumu ich vydania, užitočnosti, obľúbenosti, alebo aj kritiky. Tu však Apple ani zďaleka neskončil a v novej verzii tohto systému prináša oveľa viac vylepšení. Tie sa týkajú rozšírenej reality, prehliadača Safari, emotikonov Animoji, klávesnice, ale aj funkcie Noviniek. Vítaným a očakávaným vylepšením je tiež správca  batérie pre iPhony v beta verzii a správca nabíjania pre iPady. Viac detailných informácií o vylepšeniach aktualizácie iOS 11.3 si môžeš pozrieť na oficiálnej stránke Apple, alebo pred inštaláciou na tvoj smartfón, či tablet.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom