Vydanie očakávaného filmu s Ryan Reynoldsom v hlavnej úlohe je za rohom. Titul Free Guy, ktorého univerzum predstavuje pomyselnú videohru dostáva novú ukážku, informuje Engadget.

Free Guy bude oddychová akčná komédia od tvorcov Deadpoola zasadená do fiktívneho mesta Free City, ktoré funguje ako herný svet rovnomennej akčnej videohry, kde jednu z nehrateľných postáv predstavuje Guy (Ryan Reynolds), ktorý si postupne začína uvedomovať svoje nepodstatné zasadenie v hernom svete.

Guy, ako trailer naznačuje, začína vystupovať zo striktne nalinajkovanej dráhy a svojim správaním láme pravidlá hry. To sa samozrejme nepáči autorovi hry Antoinovi (Taika Waititi), predstavujúceho úhlavného záporáka príbehu.

Ukážka zároveň odprezentovala, akým originálnym spôsobom autori prepojili reálny a virtuálny svet. Zatiaľ čo Guy figuruje v príbehu ako nehrateľná postava, hráčka Milly (Jodie Comer) si s ňou v hernom svete odbije románik, čo sa nepáči jej reálnemu priateľovi, Keysovi (Joe Keery).

Nebude chýbať ani záchrana (herného) sveta, ktorú nepovedie nik iný ako bývalý bankár Guy, z ktoré sa postupom príbehu stáva akčný hrdina. K tomu mu okrem hernej postavy Milly pomôže aj jeho najlepší priateľ a zdroj väčšiny vtipov, príznačne pomenovaný Buddy (Lil Rel Howery).

Nenechaj si ujsť
Najočakávanejšie sci-fi dekády, Dune, sa presúva. Veľké zmeny čakajú aj nového Batmana a Matrix 4

Free Guy na prvý pohľad pôsobí ako jednorazová oddychovka, ktorá by sa skôr ako na plátna kín hodila na streamovaciu službu. Trailer každopádne naznačuje, že sa môžeme tešiť na nezvyčajnú porciu zábavy, ktorá už 11. decembra s privretými očami pobaví aj zarytých fanúšikov videohier.

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom