Povinnosť nakrúcať videozáznam o priebehu výkonu technickej a emisnej kontroly na staniciach technickej kontroly a na pracoviskách emisnej kontroly sa neodstráni. Parlament odmietol novelu poslancov SaS o prevádzke vozidiel v cestnej premávke.

Včerajšie hlasovanie o úprave zákona č. 106/2018 Z.z. o prevádzke vozidiel v cestnej premávke, ktorým chceli opoziční poslanci pozmeniť priebeh emisnej a technickej kontroly neprešlo. Z celkovo prítomných 133 poslancov hlasovalo za zmenu len 53, pričom 16 hlasovalo proti a 63 sa hlasovania zdržalo. Návrh o zrušení povinnosti vykonávať videozáznam tak cez parlament neprešiel a stanice technickej a emisnej kontroly ho budú musieť aj naďalej vykonávať.

NRSR

Dlhé čakacie doby pokračujú

Podľa v súčasnosti platného zákona sa na staniciach technickej kontroly a na pracoviskách emisnej kontroly povinne nakrúca videozáznam, ktorý sleduje výkon kontroly od vstupu do objektu staníc technickej kontroly a pracovísk emisnej kontroly na kamery, a teda zaznamenáva pracovníkov kontroly priamo pri výkone ich pracovných povinností. Poslanci SaS však nakrúcanie pracovníkov pri výkone ich práce považujú za neakceptovateľný zásah do podnikateľských a osobných slobôd.

„Štát má dnes možnosť prostredníctvom technickej služby technickej kontroly a technickej služby emisnej kontroly vykonať inšpekciu výkonu technickej a emisnej kontroly kedykoľvek svojimi pracovníkmi na ktorejkoľvek stanici technickej kontroly, alebo na ktoromkoľvek pracovisku emisnej kontroly a prevádzkovateľ týchto staníc a pracovísk je povinný im poskytnúť súčinnosť,“ upozornili poslanci.

Odbúranie tejto povinnosti však parlament zamietol. Motoristi a pracovníci na staniciach technickej kontroly tak budú naďalej monitorovaní kamerami. Odporúčame sa preto obdariť dávkou trpezlivosti, nakoľko sa týmto krokom predlžuje celý proces STK a denne sa stihne vybaviť o niekoľko áut menej. Obsadenosť staníc STK je plná niekoľko dní dopredu, preto by si si túto povinnosť nemal odkladať na poslednú chvíľu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú