Povinnosť nakrúcať videozáznam o priebehu výkonu technickej a emisnej kontroly na staniciach technickej kontroly a na pracoviskách emisnej kontroly sa neodstráni. Parlament odmietol novelu poslancov SaS o prevádzke vozidiel v cestnej premávke.

Včerajšie hlasovanie o úprave zákona č. 106/2018 Z.z. o prevádzke vozidiel v cestnej premávke, ktorým chceli opoziční poslanci pozmeniť priebeh emisnej a technickej kontroly neprešlo. Z celkovo prítomných 133 poslancov hlasovalo za zmenu len 53, pričom 16 hlasovalo proti a 63 sa hlasovania zdržalo. Návrh o zrušení povinnosti vykonávať videozáznam tak cez parlament neprešiel a stanice technickej a emisnej kontroly ho budú musieť aj naďalej vykonávať.

NRSR

Dlhé čakacie doby pokračujú

Podľa v súčasnosti platného zákona sa na staniciach technickej kontroly a na pracoviskách emisnej kontroly povinne nakrúca videozáznam, ktorý sleduje výkon kontroly od vstupu do objektu staníc technickej kontroly a pracovísk emisnej kontroly na kamery, a teda zaznamenáva pracovníkov kontroly priamo pri výkone ich pracovných povinností. Poslanci SaS však nakrúcanie pracovníkov pri výkone ich práce považujú za neakceptovateľný zásah do podnikateľských a osobných slobôd.

„Štát má dnes možnosť prostredníctvom technickej služby technickej kontroly a technickej služby emisnej kontroly vykonať inšpekciu výkonu technickej a emisnej kontroly kedykoľvek svojimi pracovníkmi na ktorejkoľvek stanici technickej kontroly, alebo na ktoromkoľvek pracovisku emisnej kontroly a prevádzkovateľ týchto staníc a pracovísk je povinný im poskytnúť súčinnosť,“ upozornili poslanci.

Odbúranie tejto povinnosti však parlament zamietol. Motoristi a pracovníci na staniciach technickej kontroly tak budú naďalej monitorovaní kamerami. Odporúčame sa preto obdariť dávkou trpezlivosti, nakoľko sa týmto krokom predlžuje celý proces STK a denne sa stihne vybaviť o niekoľko áut menej. Obsadenosť staníc STK je plná niekoľko dní dopredu, preto by si si túto povinnosť nemal odkladať na poslednú chvíľu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP