Aj Andy Muschietti, režisér filmu To Kapitola 2, nedávno porozprával o tom, že filmy sa pred finálnym spracovaním radikálne menia. Skúste si tak predstaviť, koľkými zmenami si pred konečnou podobou prechádzajú marvelovky. A to ani nehovoríme o produkcii.

Scenáristi Christopher Markus a Stephen McFeely sa rozrozprávali o ďalšej podstatnej scéne, ktorá mala pôvodne vyzerať úplne inak – katastrofálne zle. Ako teda Marvel zmenil Avengers: Endgame, jeho finále a ako s tým súvisí pizza?

Marvel zmenil Avengers: Endgame (našťastie)

Plán hrdinov cestovať späť v čase, získať Kamene nekonečna a vrátiť späť k životu všetkých hrdinov (aj polovicu života vo vesmíre) sa podaril. Hulk luskol a všetko bolo zasa v poriadku, teda aspoň to tak vyzeralo. Vtedy však znenazdania na ostávajúcich Avengerov zaútočil Thanos z roku 2014. Ostávajúcej hŕstke hrdinov neostávalo nič iné, než so Šialeným Titánom bojovať.

Nenechaj si ujsť
Thanos sa v Avengers: Infinity War takmer postavil mocnej Marvel postave

Už-už sa zdalo, že nemajú šancu na výhru, no vtedy sa okolo Captaina Americu začali otvárať mystické portály, ktorými sa druhá polovica superhrdinov dostavila na bojisko. Vedeli ste však, že ich návrat mal byť pôvodne veľmi, veľmi rozdielny? O tom sa podľa ComicBook na Comic-Cone v San Diegu rozrozprávali scenáristi:

Mali sme jednu verziu, že sa všetci hrdinovia vrátia späť na jedno miesto, do základne, odrazu sa tam po lusknutí zjavia. Potom počujete len zvolanie ‘Pán Stark?,’ a je to Peter, ktorý sa príde spoza rohu. Hneď na to by sme prestrihli päť minút ďalej do momentu, kedy by všetci sedeli a jedli pizzu. Bolo to strašné.

Keďže o lusknutiach neexistujú žiadne ustanovené, rýchle a skutočné fakty z reálneho sveto, musíme si vymýšľať rôzne pravidlá, aby to dávalo zmysel. Jedným z nich bolo to, že všetci sa vrátili na miesto, kde sa aj predtým premenili na prach. Museli sa tak odtiaľ [za pomoci Doctora Strangea] dostať späť k nám, na bojisko, čo nám dalo okno času, počas ktorého sa mohli udiať iné veci.

Výsledok

Samozrejme, pri tvorbe scenára tvorcovia rozmýšľajú nad akýmikoľvek možnosťami, informuje Screenrant. Zvažujú aj sto spôsobov, ako každý jeden moment previesť na filmové plátno. Spraviť to vtipným štýlom? Vytvoriť ťažkú atmosféru? Nepokazí to tempo príbehu? Týmito otázkami si museli prejsť aj Christopher Markus a Stephen McFeely, ktorí od pôvodnej myšlienky s pizzou upustili, a to z tohto dôvodu:

[Návrat hrdinov tak, ako je vo finálnej verzii] tiež znamenal, že aj keď hrdinovia vyriešili problém, o čo sa celý čas snažili, nevznikol tým pocit, že sme ukončili film, len aby sme ho znova naštartovali na súboj s Thanosom.“

McFeely súhlasil s Markusom a doplnil ho: “Postavy stále pracovali na prekonaní finálnej prekážky, oživených hrdinov sme preto nemohli priviesť späť, dokým nebol späť Thanos a nevytvorili sme túto vrcholnú epickú bitku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom