Elektrifikácia zasiahla už aj takých výrobcov áut, akým je Porsche. S touto prémiovou nemeckou automobilkou bol odveky spájaný zvuk poriadneho motora, no model Taycan ukázal, že Porsche vidí budúcnosť v elektrifikácii. Nezávislý dizajnér z Rumunska tentokrát naznačil, ako by mohla vyzerať elektrická náhrada za legendárnu 911-ku.

Na tento koncept upozornil portál Insideevs. Dizajnér vystupuje na kreatívnom portáli Behance pod názvom Invisive a pri pohľade na jeho koncept modelu 99X, ako ho on sám nazval, ostáva nejeden nadšenec kvalitného dizajnu v nemom úžase.

Pozoruhodné na tomto koncepte je, že dizajnér ho naozaj vytváral nezávisle bez akejkoľvek spolupráce s nemeckou automobilkou a aj napriek tomu vyzerá dizajn budúcnosti relatívne veľmi uveriteľne. Väčšinou pôsobia nezávisle vytvárané koncepty áut veľmi „súčasne“ alebo ich autori povolia uzdu fantázie až príliš.

V tomto prípade si však koncept 99X zachováva hrubé črty 911-ky, no zároveň pôsobí extrémne moderným dojmom. Podľa autora by práve takto mali vyzerať autá Porsche v roku 2035 a my s ním rozhodne súhlasíme.

Behance/Invisive

To, že sa jedná o koncept elektromobilu, naznačujú plné disky kolies, ktoré pomáhajú znižovať odpor vzduchu. Z prednej časti pôsobí auto podobným dojmom ako Taycan skombinovaný so súčasnou generáciou 911-ky a inak tomu nie je ani pri pohľade na zadnú časť.

Behance/Invisive

Tu sa nachádza LED svetlo, ktoré sa tiahne od jedného okraja k druhému. Na spodnom difúzore je navyše štvorica ďalších svetiel, ktoré prispievajú k športovému vzhľadu. Povestnou „čerešničkou na torte“ je výsuvné zadné krídlo, ktoré dotvára dizajn čistokrvného športiaku.

Behance/Invisive

My takýto dizajn berieme všetkými desiatimi a určite by sa ním malo inšpirovať aj Porsche. Netvrdíme, že ich autá sú škaredé, práve naopak. No ak by ich budúcnosť mala vyzerať ako tento koncept, určite by sme voči tomu nenamietali.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom