iPhone X je nepochybne najdrahším smartfónom v histórii Apple a môžu si ho dovoliť len tí, ktorí naň jednoducho majú, alebo si naň vedia poctivo našetriť. 

Jeho najväčší lákadlami je bezrámikový displej a iné pokročilé technológie, aké na iných iPhonoch nenájdeš. Vedel by si si ale predstaviť, žeby teraz Apple spravil podobný krok ako pri iPhone 5 a predstavil by lacný iPhone Xc? Autori z iDrop News si to predstaviť vedia a vypracovali preto koncept plný vlastných nápadov. Takýto je výsledok.

Iný materiál a viac farieb

Keďže hlavným cieľom bolo čo najviac okresať cenu originálneho iPhonu X a zachovať pritom jeho špecifickú tvár, autori museli byť pri navrhovaní veľmi opatrní. Prvou zmenou, ktorú vykonali, je výmena skla za plast v konštrukcii. Plast síce môže pôsobiť menej hodnotnejším dojmom, no aspoň toho pri pádoch viac znesie. Podobne ako iPhone 5c, aj iPhone Xc prichádza s niekoľkými farebnými vyhotoveniami, medzi ktorými nechýba zelené, červené, žlté, modré či zelené.

Nenechaj si ujsť
Displej na iPhone bude budúci rok ešte väčší. Apple sa ale výrezu rozhodne nezbaví

Na prednej strane, samozrejme, zostal zachovaný bezrámikový displej aj spolu so senzormi nad ním. Tým pádom by ani na iPhonu Xc nechýbalo odomykanie tvárou Face ID a animované emotikony Animoji. Kvôli zníženiu ceny by sa však zrejme muselo upustiť od drahého OLED displeja a využiť klasický IPS panel.

Pod kapotou všetko dôležité

iphone xc

Narozdiel od vonkajšieho dizajnu, pod kapotou iPhonu Xc by nemalo chýbať nič dôležité. Výkon ted dodáva procesor Apple A11 Bionic alebo Apple A12 a prítomné je tiež bezdrôtové nabíjanie.

Prijal by si ho?

iphone xc

Spoločnosť Apple je známa výrobou predovšetkým prémiových zariadení a jej zákazníci si musia za kvalitu zaplatiť. Svoje zastúpenie ale má aj v lacnejšom segmente. Príkladom je už spomínaný iPhone 5c, ale aj novší iPhone SE, ktorý je veľmi úspešný dodnes. Keby Apple skutočne predstavil iPhone Xc, najviac by zrejme zaujal mladých ľudí a tých, ktorí chcú spoľahlivý a štýlový smartfón za čo najlepšiu cenu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom