iPad Pro prešiel v roku 2018 razantnou zmenou dizajnu, ktorá priniesla vylepšenia na všetkých frontoch. Žiaľ, nový dizajn mal aj jedno obrovské negatívum – až kriticky krehkú konštrukciu. Tá sa ohýbala už pri minimálno tlaku, dokonca aj v batohoch používateľov sa pri nosení svojvoľne ohýbala rovno v strede a absolútnym bizárom bol moment, kedy už niektoré kusy v balení prišli od výroby ohnuté.

Všetci tak očakávali, že vylepšený model, ktorý má totožný zovňajšok a konštrukčné vyhotovenie ako tablet z roku 2018, bude v tomto smere odolnejší. Nestalo sa tak, na tému upozornil portál 9to5mac.com.

iPad Pro 2020 podrobil záťažovému testu youtuber z kanálu EverythingApplePro. Mnohých však výsledok nepoteší a aj tohtoročný iPad Pro je veľmi krehký. Už relatívne malé množstvo sily na stred spôsobí, že sa ohne a displej rýchlo praskne.

Ako vysvetľuje Apple ohnutie iPadu Pro v roku 2018?

Na stránke podpory Apple vysvetľuje detaily o výrobnom procese iPadu Pro z roku 2018, ktorého hliníkovú konštrukciu označuje za „silnú, ľahkú a odolnú“. Výrobca ale taktiež nezabudol podotknúť, že dizajn je založený na ostrejších hranách a v článku sa zameriava najmä na iPad Pro vo verzii s Wi-Fi a mobilným pripojením, ktorý sa zo skúsenosti používateľov ohýbal najčastejšie pri anténe na vrchu konštrukcie.

Apple na svojom webe popisuje nový výrobný proces, pri ktorom je plast vstrekovaný do vopred vytvorených kanálikov v hliníkovom kryte tabletu, kde sa viaže na jeho mikropóry. Tento proces ukončuje chladenie, po ktorom nasleduje CNC obrábanie, aby tak vznikla podľa Applu „silná konštrukcia“.

Pokiaľ je však telo iPadu Pro tak odolné ako výrobca tvrdí, ako je možné, že ho mnohí majitelia v roku 2018 dostali od výroby ohnuté? Podľa Apple je to hlavne kvôli veľmi tenkej konštrukcii, na ktorej je ohnutie pod špecifickým uhlom omnoho viditeľnejšie, upozornil pred rokom The Verge.

Apple stanovil normu, podľa ktorej nemá prehnutie hliníkového tela prekročiť 400 mikrónov. Pri tak malej hrúbke konštrukcie je však aj takéto ohnutie viditeľné, no stále nie je hodnotené ako výrobná chyba. Hoci tak Apple detailne popisuje svoj nový výrobný proces, na jeho stránke podpory nepadla ani zmienka o tom ako testuje odolnosť tejto tenkej novinky

Čo s novým modelom?
História sa teda pri iPade Pro v roku 2020 opakuje, čo rozhodne nevrhá pozitívne svetlo na produkt, ktorý na fanúšikov značky skutočne výrazne zapôsobil. Problémy sú teda rovnaké a od Apple možno očakávať rovnaké vysvetlenie ako minulý rok. K prvým majiteľom sa zariadenie dostáva až v priebehu tohto týždňa, a tak si na ďalšie detaily ešte budeme musieť počkať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom