Už by sa mohlo zdať, že dnešné smartfóny sa v oblasti dizajnu nemajú kam posunúť. Rámčeky sú už takmer na minime a dokonca tu máme aj zariadenia, ktoré niektoré hardvérové časti ukryli vo vnútri. Príkladom je Vivo NEX S, ktoré predný fotoaparát integrovalo do výsuvného mechanizmu.

Rok 2007 bol významným míľnikom vo svete smartfónov. V tomto roku započala ich éra, a to predstavením prvého iPhonu. Odvtedy sa výrobcovia predbiehajú, kto prinesie výkonnejšie zariadenia, väčší displej či originálnejší dizajn. Aj keď to posledné už veľmi neplatí. No keď si prezrieme dnešné vlajkové lode, zistíme, že súčasná konštrukcia dosahuje svoje limity. Ako budú smartfóny v budúcnosti vyzerať už ukázalo ZTE so svojím modelom Axon a vyzerá to tak, že sa k nemu pripoja aj dvaja najväčší hráči na trhu.

Namiesto počítačov smartfóny

Dnešné smartfóny sú natoľko výkonné, že sa môžu rovnať aj notebookom. Niektorí výrobcovia to využili a predstavili zaujímavé riešenie. Vlajkové lode Samsungu a Huawei už dnes môžeš využívať ako počítače. Stačí ti pritom kábel z USB-C na HDMI a monitor s týmto portom. Jednoduchým pripojením smartfónu k monitoru získaš plnohodnotnú pracovnú plochu, na ktorej môžeš pracovať tak, ako na bežnom stolovom počítači.

Huawei to však chce posunúť ešte ďalej. Ako jeden z málo výrobcov chce predstaviť vlastný skladací smartfón, ktorý má byť dokonalým zariadením na nahradenie počítačov. Podľa CEO spoločnosti využíva väčšina ľudí počítač len preto, lebo displej smartfónu je príliš malý. To by mal vyriešiť práve rozložiteľný displej. Výrok je to možno až príliš odvážny, no už dnes vieme prostredníctvom našich telefónov vykonať nespočetne veľa úkonov.

Huawei skladací smartfón plánuje predstaviť do jedného roka, no na to, aby plne nahradili počítače je ešte skoro hovoriť. Vzhľadom k novej technológii bude aj cena niekde inde, a tak je vylúčené aj jeho masové rozšírenie. Určite je to však hudbou budúcnosti a klasické počítače budú v bežných domácnostiach v priebehu pár rokov prežitkom. Výkon smartfónov ich totiž úplne nahradí.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom