Znova tu pre teba máme ďalší skvelý kúsok z radu ultra-lacných notebookov. Tradične ponúka skvelý pomer cena/výkon a vysmieva sa tak slovenským e-shopom, ktoré sa nehanbia vypýtať si za podobné kúsky aj raz toľko.

Stojí menej ako väčšina smartfónov

Je ním menej známe zariadenie AIWO 737A2, ktoré útočí príjemným dizajnom, slušnými parametrami, no predovšetkým cenou. Tá je stanovená len na 173 € a ak budeš čítať ďalej tak zistíš, že na danú výbavu je to viac než dobrá cenovka. Notebook je tiež dostupný v EU sklade a to taktiež za dobrú cenu 181 €.

Kúpiť notebook AIWO 727A2 len za 173 € (čínsky sklad)
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

Kúpiť notebook AIWO 727A2 len za 181 € (EU sklad)
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

V oboch prípadoch môžeš využiť rýchlu dopravu (EU Priority Line pre čínsky sklad, Expedited Shipping pre EU sklad), ktorá stojí menej ako jeden obed v reštaurácii a ušetrí ti nemalé peniaze, nakoľko colné konanie ti odbaví priamo predajca. Doručenie trvá len niekoľko dní a prostredníctvom kuriérskej služby.

Rýchle SSD, možnosť rozšírenia RAM a Windows 10 v cene

Ako býva pri podobných modeloch zvykom, aj tu tvorí základ procesor Intel Cherry Trail (Atom) Z8350, ktorý má 4 jadrá s frekvenciou 1,44 GHz – 1,92 GHz. Spoločnosť mu robí 4 GB RAM, ktorú je možné rozšíriť až na 8 GB. Ak sa to spojí s rýchlym SSD diskom s kapacitou 128 GB, tak je jasné, že nepôjde o žiadneho slimáka.

Zobrazovadlom je 13,3″ displej, ktorý má príjemné FullHD rozlíšenie. Možno škoda, že je použitý TFT panel, no vzhľadom na cenu je to prirodzené. Nepochybne zaujme aj zlatý dizajn, úzke rámčeky okolo displeja a čierny touchpad s klávesnicou, ktorý spoločne vytvárajú príjemný kontrast a pôsobia zaujímavo.

Nechýba WiFi pripojenie, Bluetooth 4.0, 3,5 mm audio jack, čítačka kariet, mini HDMI port či 2x USB 3.0. Vstavaná 8000 mAh batéria podľa výrobcu sľubuje výdrž až 6 hodín. Vzhľadom na komponenty môže byť toto tvrdenie pravdivé. Samozrejmosťou je aj licencia na Windows 10, ktorý je dostupný v anglickom jazyku. Hneď po úvodnom prihlásení je však možné stiahnuť akýkoľvek jazyk.

Výsledná cena z CN a EU skladu vrátane dopravy:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú