Zrejme ti netreba pripomínať, že kvalitná obuv je pri športe nevyhnutná. Toto si však uvedomuje aj nemecký výrobca športových potrieb s tromi prúžkami vo svojom logu. Vďaka tomu nám najnovšie prináša tenisky s názvom Futurecraft 4D, ktoré sú kompletne vyrábané za pomoci 3D tlače.

Pravdou je, že s týmto revolučným spôsobom výroby nemecký gigant experimentuje už dlhší čas. Doposiaľ žiaden z jeho výtvorov sa však nedočkal masového predaja. Nedávno odhalená novinka sa ho ale, našťastie, dočká. Futurecraft 4D sú pritom jedny z najlepších športových tenisiek, aké Adidas kedy vyrobil. Ich stredová podošva je vytváraná pomocou špeciálnej technológie, kedy je základná konštrukcia obuvy v podstate namáčaná do nádrže s kvapalnou polymérovou živicou. Tá sa následne na tejto základnej konštrukcii zachytí a tvrdne do stabilného tvaru za pomoci ultrafialového žiarenia.

O vývoj tejto technológie sa postarala spoločnosť Carbon, ktorá je financovaná Googlom, ako aj spoločnosťou General Electric. Podľa týchto svetoznámych firiem sa jedná o prevrat v 3D tlači, ktorý v najbližších rokoch naberie na obrátkach. Pokojne sa tak môžeme dočkať tenisiek vyrábaných na mieru pre danú osobu práve vďaka tejto prevratnej technológii. Okrem toho sú ale takto vyrábané aj rôzne iné produkty z plastu. Táto technológia výroby je úplnou novinkou, ktorá umožní omnoho rýchlejšiu produkciu ako za pomoci klasickej 3D tlače.

zdroj fotografií: Adidas

Nenechaj si ujsť
Xiaomi predstavilo svoje najlacnejšie inteligentné tenisky

Zároveň sa však kvôli tomu, že ide o novinku, dočkáme tento rok len obmedzeného počtu párov, ktorých sa predá približne 5 000. Budúci rok má ale produkcia značne stúpnuť, pričom má spoločnosť Adidas do jeho konca vyrobiť až 100 000 párov tenisiek Futerecraft 4D. Podľa nemeckého výrobcu tak pôjde o veľký míľnik nielen pre neho samotného, ale aj pre celý obuvný priemysel. Presná cena týchto revolučných tenisiek oznámená nebola, no lacné zrejme nebudú.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP