Activision rozširuje svoju mobilnú hernú základňu a pripravuje ďalšiu Call of Duty hru. Spoločnosť priniesla túto informáciu v rámci prezentovania ziskov investorom za druhý štvrťrok. Podľa portálu Comic Book bolo dokonca vytvorené aj interné mobilné štúdio, ktoré bude na hre pracovať spolu s vývojármi z Beenoxu a Activision Shanghai.

Prezident Activision Rob Kostich počas telefonátu uviedol, že práve mobilná sféra ponúka príležitosť, ako z dlhodobého hľadiska prepojiť celý Call of Duty ekosystém na všetkých platformách. Aj preto teraz spoločnosť vo veľkom naberá nových zamestnancov, ktorí budú pracovať na zatiaľ nepomenovanom mobilnom titule, informuje server VGC.

Nástupca obľúbeného Call of Duty: Mobile

Hra sa tak bude snažiť nadviazať na úspech predošlého projektu Call of Duty: Mobile z roku 2019, ktorý má našliapnuté na prekonanie miliardového zárobku len za tento rok. Väčšie zameranie na mobilné hry je z tohto pohľadu logickým krokom a prvým veľkým AAA mobilným titulom tak bude zatiaľ oficiálne nepredstavená novinka.

Okrem už spomínaného Call of Duty: Mobile, ktoré si do tejto chvíle stiahlo viac ako 500 miliónov hráčov, môže spoločnosti Activision robiť radosť aj novší titul Call of Duty: Warzone z roku 2020. Ten aj vďaka free-to-play modelu prilákal podľa spoločnosti doposiaľ viac než 100 miliónov hráčov na PC aj konzolách.

NEPREHLIADNI
Prosby hráčov sú vypočuté. Hry Call of Duty konečne zaberú na diskoch podstatne menej miesta

Tento rok dorazí aj PC a konzolová novinka s očakávaným podtitulom Vanguard

Séria CoD sa tento rok rozrastie aj o plnohodnotný AAA titul, ktorý bude k dispozícii na PC, starších aj next-gen konzolách. Novinka pravdepodobne ponesie názov Call of Duty: Vanguard a na jej vývoji (opäť pravdepodobne) pracuje štúdio Sledgehammer Games, ktoré už v minulosti robilo na Modern Warfare 3. Predpokladaný dátum vydania je stanovený na posledné tri mesiace tohto roku.

Okrem toho je ale od Activision okolo titulu nezvyčajné ticho – inokedy by sme už niekedy v máji mali prvé informácie, no teraz je väčšina z nich v rovine špekulácií. Počas stretnutia s investormi ale vývojári predsa len niečo prezradili. Podľa nich bude novinka zasadená do prostredia, ktoré už fanúšikovia dôverne poznajú, ba dokonca milujú.

Tešiť sa môžeme na neuveriteľné množstvo obsahu, ako aj integráciu obsahu medzi prémiovými a bezplatným balíčkami hier. Po obsahovej stránke by malo ísť o naozajstného giganta vo všetkých herných režimoch.

call of duty wwii

Predstavenia Vanguardu by sme sa pravdepodobne mali dočkať ešte toto leto prostredníctvom oznámenia, resp. udalosti v titule Warzone. Zasadený by mal byť do druhej svetovej vojny na bojiskách v Európe a v Pacifiku. V očakávanej novinke nebude chýbať kampaň, multiplayer ani obľúbené zombie módy, s ktorých príchodom sa zároveň zmení mapa aj vo Warzone.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú