To, že Netflix pri filmoch ďaleko zaostáva za kvalitou svojich seriálov či dokumentov, nie je žiadnym tajomstvom. Streamovací gigant sa síce plánuje polepšiť, nateraz však kvantita ťažko prevažuje nad akýmkoľvek zábleskom kvality a filmy s veľkým červeným N sú len zriedkakedy niečím viac ako rýchlo zabudnuteľnými a nevýraznými jednohubkami.

Zdá sa, že Netflix so svojou poslednou akčnou novinkou podliezol aj svoje vlastné štandardy a v podobe austrálskej akčnej snímky Interceptor predstavil jeden z najhoršie hodnotených filmov tohto roka. Divákom to však príliš neprekáža – akčný brak je v rebríčku sledovanosti služby jasnou svetovou jednotkou.

Na čelo vystrelil prakticky okamžite

Interceptor bol do ponuky Netflixu zaradený v uplynulý piatok a okamžite po premiére vyskočil do TOP 10 najsledovanejšieho obsahu. Prvá priečka mu v kategórii najpopulárnejších filmov patrí ja na Slovensku, nasleduje vojnová snímka Outpost.

Dej novinky sa odohráva na raketovej základni v Tichomorí, ktorú obsadí teroristická skupina na čele s bývalým armádnym dôstojníkom. Všetok personál základne je zneškodnený, výnimkou je hlavná hrdinka, kapitánka J.J. Collinsová, ktorá ako jediná môže zabrániť odpáleniu 16-tich nukleárnych hlavíc na pôdu Spojených štátov.

 

Hlavnú postavu v akčnej novinke stvárňuje charizmatická Elsa Pataky, známa napríklad z Rýchlo a zbesilo, a stávka na známu tvár sa Netflixu očividne vyplatila. Film totiž aj napriek mizerným hodnoteniam pred televízory nalákal divácke masy.

Sklamaní sú aj diváci

Otázne je, ako veľmi predplatitelia Netflixu pri záverečných titulkoch krútili hlavami, teda za predpokladu, že sa ku nim vôbec dostali a záchrannú misiu v štýle Smrtonostnej zbrane nevypli podstatne skôr. Interceptor neprepadol len v hodnoteniach kritikov, ale aj divákov, ktorí s ním nemajú zľutovanie.

Na známom agregátovom portáli Rotten Tomatoes pri novinke svieti divácke skóre 24 %, príliš lepšie si film nevedie ani na tuzemskej stráne ČSFD, kde ju diváci ohodnotili na podpriemerných 36 % a kritizujú prakticky všetky oblasti filmu – lacnú výpravu, nepresvedčivé výkony hercov či stupídny dej odohrávajúci sa v jednej miestnosti.

Podobný názor na vec majú aj odborné médiá, ktoré v recenziách hovoria o týraní divákov zo strany Netflixu či suverénne najhoršom filme tohto roka. Paradoxom však je, že recenzenti akčnej novinke udeľovali vyššie hodnotenia ako samotní diváci – spravidla to v tomto žánri býva presne naopak, čo o kvalitách filmu vypovedá ešte viac.

Bez ohľadu na odozvu Netflix nemá dôvod znepokojovať sa nad podpriemerným diváckym zážitkom. Interceptor je aktuálne globálne najsledovanejším filmom služby a kým budú diváci podobné filmy pozerať, služba ich bude v hojnom počte dodávať.

Zmeny v produkcii filmov však Netflix predsa len chystá a v reakcii na odliv predplatiteľov chce začať predstavovať veľkolepejšie a divácky atraktívnejšie novinky. Do akej miery sa zmeny dotknú aj teba približujeme v samostatnom článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP