Najkontroverznejšia hra posledných rokov dostane pokračovanie, prvý trailer ti zapečie závity
Hovorilo sa o ňom už posledných pár týždňov, až teraz je však oficiálne potvrdené. Úspešná hra Death Stranding z roku 2019 dostane pokračovanie.
Nový diel apokalyptickej sci-fi akcie bol ohlásený počas herného galavečera Game Awards a rovno sa nám predstavil v prvom traileri.
Opäť s množstvom otázok
Prvé video nezostáva povesti Hidea Kojimu nič dlžné a opäť ho sprevádza viac otázok ako odpovedí. S istotou vieme, že z pôvodnej hry sa vráti viacero hlavných protagonistov, medzi ktorými nechýba ani hlavná hviezda Norman Reedus alias Sam Porter.
Návrat hlási aj francúzska herečka Léa Seydoux, ktorá bude výrazne ovplyvňovať dej, keďže v pokračovaní pravdepodobne príde o dieťa. Novými tvárami budú herečka Elle Fanning, známa napríklad zo seriálu Veľká, rovnako ako Shioli Kutsuna, ktorá sa objavila v druhom Deadpoolovi.
Trailer naznačuje príbehové zasadenie, v ktorom je Sam Porter opäť povolaný do akcie, podobne ako pri predstavení pôvodnej hry, aj teraz trailer sprevádza silne mysteriózna atmosféra.
Samotný režisér hry Hideo Kojima pri predstavení povedal, že nechce prezrádzať žiadne špecifiká a chce, aby fanúšikovia objavili skryté veci v traileri a sami rozpútali diskusiu.
Vyvolala veľkú diskusiu
Pôvodná hra Death Stranding bola po vydaní v roku 2019 prijatá veľmi rozporuplne. Jedna časť hráčov ju označovala za majstrovské dielo, druhá za nudný simulátor chodenia.
Death Stranding 2 pic.twitter.com/m06FAfEFVt
— Wario64 (@Wario64) December 9, 2022
Príliš oslnivé po vydaní neboli ani predaje, s ktorými sa Sony dlho po vydaní hry vôbec nechválilo. Spoločnosť je známa tým, že keď sa jej titulom darí, rada sa s číslami predajnosti podelí.
Pri Death Stranding sa tak nestalo, Hideo Kojima však pol roka po vydaní hry potvrdil, že jeho novinka si už na seba zarobila a začína byť zisková. Zelenú tak napokon dostalo aj pokračovanie, kedy sa Death Stranding 2 dočkáme zatiaľ zostáva tajomstvom. Opäť však pôjde o exkluzívu záležitosť pre konzoly PlayStation a neskôr pravdepodobne aj PC.
Čítajte viac z kategórie: Hry
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú
Nový Battlefield má rekordný rozpočet a šialené očakávania. EA chce oživiť vyhasínajúcu hernú sériu
PS5 dostane veľké vylepšenie a dočkajú sa aj Slováci. Niektorí ale zostanú sklamaní
Najočakávanejšia hra júla všetkým vytrie zrak. Nič takéto sme tu ešte nikdy nemali
Zbytočne vyhadzuješ stovky eur. Toto sú najlepšie volanty pre PC a konzolu
Prelomové upírske RPG príde už budúci rok. Dočkáme sa konkurencie pre Zaklínača? (TRAILER)
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP
Vlčie sirupy začali v dielni, dnes hlásia tržby 1,5 milióna eur. Otvorene hovoria o problémoch pri podnikaní na Slovensku
KVÍZ Geografia pre fajnšmekrov: Vyskúšaj si test o hlavných mestách, ktorým prejde len 10 % ľudí
„Mozog starne len vtedy, keď ho prestaneš používať.“ 102-ročný praktizujúci neurológ odhalil návyky pre dlhovekosť
Športová výživová poradkyňa radí: 6 mýtov o hydratácii, ktorým ľudia veria, no škodia zdraviu
Muž, ktorý zarába 56 miliónov ročne o abstinencii: „Je to vylepšenie života. Prestaneš a všetko dáva zmysel“
- 24 hod
- 48 hod
- 7 dní
-
- Nemci sa zbláznili do energetického grálu. Elektrinu im vyrába zadarmo, sieti dodali 60 miliónov MWh
- Rusom padla sánka. Jedna z najlepších stíhačiek USA dostane vlastnú „armádu dronov”
- Dva európske národy vytvorili robotického „lovca tankov“. Vidí cez steny a ničí všetko v okruhu 20 km
- Európa má novú elektromobilovú veľmoc. Krajine menšej ako Slovensko vládne Škoda a Volkswagen
- Vo vesmíre sa stalo niečo neuveriteľné. Vedci majú prvé dôkazy o tomto najohromujúcejšom jave
-
- Rusom padla sánka. Jedna z najlepších stíhačiek USA dostane vlastnú „armádu dronov”
- Nemci sa zbláznili do energetického grálu. Elektrinu im vyrába zadarmo, sieti dodali 60 miliónov MWh
- Veľký operátor bije na poplach: Ak dostaneš takúto správu, rovno ju vymaž. Môžeš prísť o peniaze
- Blesk z jasného neba: Revolučná elektráreň dostala zelenú. Stojí za ňou Bill Gates
- Bol na mizine, dnes jeho spotrebiče zarábajú miliardy. Toto je príbeh génia, ktorý založil slávnu značku
-
- Európa do neho investovala miliardy eur, teraz ho ľudia nechcú. Predaj energetického zariadenia prudko klesol
- Vedci našli skrytý trik, ako obnoviť zrak. Takéto niečo by ti nikdy nenapadlo
- Celý život triedila plasty. Žena neverila vlastným očiam, keď pomocou AirTagu zistila, kde končia
- Lacný ako Fabia, výkonný ako Porsche. Známa značka spustila predaj auta s dojazdom 2 000 km
- Stáročia stará záhada má jasnú odpoveď. Vo vnútri Mesiaca našli veľké prekvapenie
Budeme tankovať lacnejší benzín? OPEC+ spustil ropnú lavínu, ktorá ovplyvní aj Slovákov
Slováci sa dočkali. ZSSK chce konečne vyriešiť jeden z najväčších problémov cestujúcich
Slovenská vláda chce AI pod kontrolou. Vymenovala vlastného splnomocnenca
Po veľkom výpadku sa Praha opäť rozsvietila. Chaos však zanechal následky
ZSSK čelí kritike: Tisíce študentov prichádzajú o nárok na bezplatnú dopravu
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP