Huawei sa stal terčom administratívy Donalda Trumpa, ktorá ho obviňuje zo špionáže pre čínsku vládu. Hoci spoločnosť tieto tvrdenia striktne popiera, Spojené štáty sa chcú napriek tomu zbaviť jeho telekomunikačných zariadení, ktoré údajne stále ohrozujú bezpečnosť krajiny, informuje CNET. Amerika má podľa Federálnej komisie pre komunikácie pokračovať v odstraňovaní telekomunikačného vybavenia Huawei, čo však môže stáť až 1 miliardu dolárov.

Tieto informácie potvrdil komisár FCC, Geoffrey Starks, ktorý prehlásil, že Spojené štáty by sa mali naďalej vyhýbať technológiám spoločnosti Huawei, a to nielen v prípade 5G sietí, ale aj staršej 3G a 4G infraštruktúry. Týmto spôsobom sa má zaistiť, že v telekomunikáciách sa nevyskytnú žiadne bezpečnostné hrozby.

Spojené štáty chcú obmedziť Huawei ešte viac

Na začiatku je však dôležité zistiť, koľkí operátori stále disponujú „nebezpečným“ vybavením. Údajne má ísť o štvrtinu malých operátorov z 50 členov asociácie, ktorí majú stále využívať technológie Huawei, informuje PhoneArena. Podľa Starksa je tak potrebné zistiť, kam až potencionálna hrozba siaha a následne bude nutné v USA eliminovať každé bezpečnostné riziko. Aj jeden operátor s telekomunikačným vybavením Huawei môže pre štáty predstavovať hrozbu.

Nenechaj si ujsť
Huawei ani zďaleka nie je unikát. Kauzy a spory „preslávili“ takmer všetky technologické spoločnosti

Cena za takéto zmeny však môže byť poriadne vysoká. Podľa odhadov sa môže pohybovať medzi 700 miliónmi až 1 miliardou dolárov. Pokiaľ niektorí operátori nemajú financie na drahšie vybavenie a práve kvôli cene siahli po riešeniach spoločnosti Huawei, tak Geoffrey Starks zvažuje zavedenie fondu, ktorý by ich podporil pri nákupe „bezpečnejších“ zariadení. Obmedzenie telekomunikačných technológií z Číny tak môže ešte viac ohroziť pozíciu Huawei ako najväčšieho dodávateľa týchto produktov na trhu.

Zobraziť celú galériu (0)
Wochit Tech/YouTube

Práve nižšie ceny než u konkurencie lákali zákazníkov k tomu, aby si pri výbere telekomunikačných zariadení vybrali práve jeho technológie. Spoločnosti taktiež potrebuje vyriešiť problémy v smartfónovom priemysle, kde má predstaviť vlastný operačný systém Ark OS, pre ktorý už uviedla aj nový Ark kompilátor.

Pokiaľ sa však k USA pripoja aj ďalšie krajiny sveta, pozícia Huawei na globálnom trhu bude ešte viac ohrozená. S rozhodnutím Spojených štátov pritom súhlasí už aj Japonsko, Austrália a Nový Zéland.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP