8 vecí, ktoré Xiaomi Mi Note Pro má a Note 4 od Samsungu nie

Teraz čítate
8 vecí, ktoré Xiaomi Mi Note Pro má a Note 4 od Samsungu nie

Xiaomi už dnes začal predávať svoju najnovšiu vlajkovú loď, Mi Note Pro, ale nie je to len vlajková loď spoločnosti, keďže vybavenosťou siaha Mi Note Pro medzi tých najlepších (ak nie na samý vrchol). V čom je teda tento smartfón od Xiaomi taký dobrý? Okrem fantastického výkonu bude dostupný takmer za polovičnú cenu od, napríklad, Galaxy Note 4. Rozdiel však nie je len v cene. Toto je 8 vlastností/funkcií Xiaomi Mi Note Pro, ktoré mu môže Samsung Galaxy Note 4 závidieť.

Samsung N910 Galaxy Note 4 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Nádherný zadný kryt zo skla

MiNote-U-7Samsung má výkonné zariadenia, ale pri každom máte pocit, že neboli použité tie najlepšie materiály. Bohužiaľ, ani Note 4 sa nevzdal tohto trendu a ponúkne plastový zadný kryt. Mi Note Pro v tomto Samsung výrazne predbehol, a použil „3D“ zadný krt zo skla. 3D preto, lebo sa hrany zaobľujú a kvôli tomu nie je plochý.

Tenšie telo

MiNote-U-27Galaxy Note 4 s hrúbkou 8,5 mm patrí medzi tie tenšie smartfóny, ale na Mi Note Pro s hrúbkou 6,95 mm nemá.

64-bitový Snapdragon 810

Snapdragon-810-under-the-hoodNote 4 síce disponuje Snapdragonom 805, ktorý patrí medzi TOP 5 najlepších práve teraz, ale na tróne sa usadili Snapdragon 810 a Tegra K1. Práve Mi Note Pro má už spomínaný Snapdragon 810, ktorý je výkonnejší ako 805 v Note 4.

4 GB RAM

Xiaomi-Mi-Note-teardown_13

Note 4, ako väčšina lepších smartfónov z konca minulého roku má 3 GB RAM. To samozrejme postačí všetkým, ale už na CES 2015 sme mohli vidieť pár výrobcov, ktorým sa rozhodli, že 3 GB je pre ich smartfóny málo a preto predstavili smartfóny so 4 GB RAM. A presne toľko RAM nájdeme v Mi Note Pro, síce to v mobilnom zariadení nie je úplne využiteľné, ale RAM-ky nikdy nie je dosť.

Základná verzia so 64 GB internou pamäťou

Xiaomi-Mi-Note-teardown_8

Note 4 ponúka v základe 32 GB internej pamäte, zatiaľ čo Mi Note Pro za výrazne nižšiu cenu ponúka dvojnásobok, 64 GB.

Podpora 2 SIM kariet

Xiaomi-Mi-Note-teardown_4Na trhu sa pred pár rokmi stali populárne smartfóny, ktoré umožňujú mať v zariadení viac ako jednu SIM kartu. Note 4 takúto možnosť síce neponúkne, ale Mi Note Pro áno. A čo viac, na oboch SIM kartách môžete využívať rýchle 4G pripojenie.

Podpora LTE CAT 9

MiNote-U-9Xiaomi Mi Note Pro vďaka najnovšiemu Snapdragonu 810 procesoru podporuje veľmi rýchle LTE pripojenie CAT 9, ktorého teoretické rýchlosti sú až 450 Mb/s pre downlaod a 100 Mb/s pre upload. Galaxy Note 4 samozrejme tiež podporuje 4G, ale „kvôli“ staršiemu Snapdragonu 805 „len“ LTE CAT 6 s maximálnou rýchlosť 300 Mb/s pre down a 50 Mb/s up.

Cena

MiNote-U-5Xiaomi vždy ponúkalo dobré smartfóny za rozumnú cenu a inak to nieje ani pri Mi Note Pro. Aj keď sa jedná o ich zatiaľ najprémiovejší smartfón, cena je stále veľmi dobrá v porovnaní s Note 4. Mi Note Pro je dostupný za $530 (cca 472 €), pričom nový Note 4 je dostupný za cca 580 €. Na začiatku predaja bola cena Note 4 nastavená nad 700 €.

Zdroj: Phonearena.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
100%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Denis Bryndza
Som študent strednej školy, študujem odbor informačné technológie a o mobilné zariadenia sa zaujímam viac ako dva roky. Okrem mobilných zariadení rád hrám hry na konzolách, PC, svojom smartfóne a rád počúvam hudbu.
  • Michal Šveda

    Nechcem hejtovať MI Note Pro a niesom ani fanúšikom ťamťungu (sám mam xiaomi MI4) ale je to trošku neobjektívne porovnanie, ak by xiaomi dalo do toho telefonu nejaký ekvivalent S-penu tak by to bolo výbroné a to LTE je relatívna výhoda kedze unás máme LTE len veľmi výnimočne aj to tie najnižšie rýchlosti

    • Mňa mrzí, že Xiaomi postupne zvyšuje ceny, už to nieje kvalita za par šupov