Siedma séria seriálu Game of Thrones nám ponúkla zatiaľ najviac veľkolepých bojových scén. S tým, že posledná séria bude pozostávať len zo šiestich epizód, môžeme čakať, že bude obsahovať ešte viac akcie. Bezpochyby sa tak tieto časti zapíšu do histórie s najväčšími bojovými scénami v seriáli. 

Žiaľ, Game of Thrones sa vráti až po vcelku dlhej dobe, pričom premiéru prvej časti 8. série si pozrieme najskôr koncom roka 2018. Môžeme sa teda riadne pripraviť a zatiaľ iba čakať.

8. séria Game of Thrones a bojové scény

S čakaním nám pomôžu novinky ohľadom poslednej série veľkolepého seriálu od HBO. Detaily ohľadom toho, čo máme očakávať, sa k nám dostávajú cez internetový portál fanúšikov, ktorí zozbierali fotografie rozširovania pľacu hradu Winterfell, ktorý sa nachádza v meste Moneyglass. Špecificky mu pribudli opevnenia a veže, ktoré boli doteraz poväčšine počítačovo generované. Viac je aj samotného snehu, či už na hrade, alebo okolitých poliach a tiež si môžeme všimnúť priekopu, ktorá obháňa celý objekt. Toto spolu s katapultom naznačuje, že Winterfell čelí obliehaniu, pravdepodobne od Night Kinga a jeho armády. Tí, ako už vieme, momentálne pochodujú smerom na juh od zborenej steny.

Zobraziť celú galériu (2)
watchersonthewall.com

Druhý pľac, ktorý sa momentálne buduje, sa nachádza v Titanic Studios, ktoré sídlia v Belfaste. Už teraz ide o zatiaľ najväčší lokáciu, ktorá bola pre seriál vybudovaná. O začiatku konštrukcie sa rozprávalo už dávnejšie a fanúšikovia už vtedy zistili, že ide o nový pľac King’s Landing. To je teraz potvrdené, pričom detaily odhaľujú rekonštrukciu mesta s veľkosťou niekoľkých ulíc a budov. Game of Thrones pritom pre scény z hlavného mesta v minulosti využíval skutočné lokality. Natáčalo sa hlavne v Chorvátsku, no to, že pre poslednú sériu štúdio fyzicky vybudovalo kus mesta, môže znamenať len jedinú vec – chcú ho spáliť.

Zobraziť celú galériu (2)
watchersonthewall.com

Podľa zdrojov bude pľac zničený ako súčasť obrovskej bojovej sekvencie, špecificky je reč o dračom ohni ako zdroji deštrukcie. To necháva otvorené len jediné dve možnosti. Buď do King’s Landing dorazí Daenerys spolu s Drogonom či Rhaegelom a podľa svojich predchádzajúcich vyhrážaní spáli kus mesta, alebo doň doletí Night King s Viserionom a všetko podpáli on. Keďže sa táto obrovská udalosť musí spolu s obliehaním Winterfellu udiať len počas šiestich epizód, obe možnosti ostávajú reálne. Aj keď sa podpálenie hlavného mesta zdá ako čin hodný Targaryena, je pravdepodobné, že deštrukcia bude súčasťou konečnej bitky medzi živými a mŕtvymi. To znamená, že King’s Landing môže vzplanúť v červených aj modrých plameňoch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom