banner-mi-notebook-air-12Spolupráca veľkých gigantov nie je v dnešnej dobe ničím výnimočným, práve naopak, prináša mnoho výhod. Takúto spoluprácu uzatvorili medzi sebou aj kalifornský Apple a LG pri výrobe nového monitora s výborným 5K rozlíšením. Ten teraz spoločnosť Apple zlacňuje vraj kvôli lepšiemu prechodu zákazníkov k novému MacBook Pro. 

Tento high-end monitor je teraz v akcii, aj keď je stále dostupný za nie práve ľudovú cenu. Jedná sa o zľavu 25 %, čo je výrazné zníženie pôvodnej ceny. Takáto akcia ťahá cenu monitora už pod hranicu 900 €, čo je v porovnaní s pôvodnými 1 170 € podstatne lepšia cena. Okrem 5K monitora zlacnil Apple aj „slabší“ 4K variant, ktorého cena teraz klesá na hodnotu 470 €. Monitor s 5K rozlíšením vstúpi do predaja už budúci mesiac. Tieto zľavy by podľa spoločnosti mali zjednodušiť prechod používateľov k novému MacBook Pro.

5k-4k-monitory-apple

To však nie je všetko. Keďže nový MacBook Pro nemá, bohužiaľ, ani jeden USB port, výrobca sa rozhodol zahrnúť do akcie aj USB-C adaptéry, ktoré budú určite povinnou výbavou každého nového majiteľa. V oficiálnom prehlásení Apple uviedol, že táto akcia by mala potrvať až do konca roka, keďže väčšina používateľov je stále zvyknutá, respektíve závislá na „starých“ USB portoch. Ako hodnotíte túto stratégiu giganta? Americký výrobca sa rozhodol, že ak chcete pripojiť nejaké externé zariadenie alebo periférie, nutne budete potrebovať nejaký adaptér.

TIP: Nový MacBook Pro má 16 GB RAM vraj len kvôli lepšej výdrži batérie

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP