banner-nexus-6pGoogle Pixely majú úplne nahradiť populárne Nexusy, ktoré vždy vznikali v spolupráci Googlu a niektorého zo svetových výrobcov. Aj keď sú novinky špecifikáciami takmer bezchybné, stále im chýba akýsi unikátny „wau“ efekt. Zoberme si napríklad dizajn. Z neho srší skôr lacnejší pocit a pri cenovke v rozmedzí 800 až 1000 € je to jednoducho nemysliteľné.  

Novinky sa od predstavenia podrobili mnohým skúmaniam, ktoré sa väčšinou zameriavali na tradičné aspekty smartfónov, ako displej, softvér alebo hardvér. Mnohí si kupujú Nexusy (Pixely) hlavne kvôli rýchlym aktualizáciám operačného systému a gigantickej komunite vývojárov, respektíve fanúšikov. Dá sa povedať, že 99 % prác odviedol na smartfónoch Google, no je taktiež dobré vedieť, že HTC, teda mnohými už zatracovaná spoločnosť, sa stará o bezchybnú výrobu. Kombinácia, ktorá vyznieva trochu diskutabilne, no veríme, že Google vie, čo robí.

Huawei Nexus 6P 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

pixel-a-pixel-xl-oficialne-nahlad

TIP: Z európskych cien najnovších Google Pixel a Pixel XL sa vám zatočí hlava!

Konkurenti v tomto cenovom segmente, ako nové iPhony a vlajkové lode Samsungu však vždy ponúkajú nejakú tú extra funkcionalitu navyše. Pokojne sa môže stať, že Pixely budú spočiatku lámať negatívne rekordy v predajoch. I keď je potenciál týchto noviniek veľký, ani najnovší softvér či nadupaný fotoaparát nezaručia vynikajúce predaje. V galérii nižšie je 5 funkcií alebo vlastností, ktoré by mohli Pixely posunúť na potrebnú úroveň, pri ktorej by mnoho fanúšikov tradičnejších výrobcov začalo vážne uvažovať nad kúpou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom