Najmladší slovenský operátor, 4ka, dnes počas tlačovej konferencie oznámil niekoľko noviniek. Zmeny sa dotkli nielen dostupných dátových balíkov, ktoré si môžu zákazníci dokúpiť k paušálu, ale aj dát v roamingu a cien „plusových“ paušálov. 4ka chce týmito novinkami dosiahnuť výhodnú ponuku pre klientov využívajúcich jeho vlastnú sieť, ale aj sieť Orangeu.

4ka je operátorom s najlacnejšou ponukou služieb, volaní a dát, čo sa podľa odhalených grafov spoločnosti prejavilo aj na strane zákazníkov. Najobľúbenejším produktom sa stal paušál SLOBODA+, ktorý na konci minulého roka zaznamenal medziročný nárast v predaji až o 106 %.

Dávid Igaz/FonTech

Spotrebu dát používateľov taktiež výrazne ovplyvnila kampaň NR (Národný roaming), vďaka ktorej zákazníci spotrebovali pri paušále SLOBODA 100+ o 44 % viac dát. V prípade paušálu SLOBODA 300+ bol 94 % nárast, pri paušále SLOBODA NEKONEČNO+ spotreba stúpla o 292 %.

Dávid Igaz/FonTech

Najväčší skok bol pri dátovom paušále SLOBODA Dáta, kde bolo spotrebovaných po kampani až o 507 % viac dát. 4ka taktiež prezradila, že jej priemerný zákazník spotrebuje mesačne 8,2 GB dát, no celková spotreba v jej sieti za jeden mesiac presahuje výrazne viac ako 2 petabajty. Svoje služby pritom poskytuje na 78 % územia Slovenska.

4ka mení cenu „+“ paušálov. Iba o 2 €

Jednou z výrazných zmien sa stáva zmena ceny balíkov Dáta Navyše o 2 €. Hoci ide o navýšenie poplatku, v konečnom dôsledku má dostať zákazník výhodnejšie podmienky. Napríklad pri paušále SLOBODA 100 za 5 € už nebudú Dáta Navyše za 3 € a ďalšie 2 balíky dát za 2 €, ale dostupný bude iba balík Dáta Navyše za 5 €.

Dávid Igaz/FonTech

4ka sa tak rozhodla po prieskume u zákazníkov, ktorí boli až v 87 % prípadoch za zjednotené dáta aj napriek vyššej cene. Všetky služby budú môcť onedlho navyše uhrádzať aj prostredníctvom faktúry. Dátum spustenia tejto novinky ale zatiaľ nie je známy. 4ka však upravila aj množstvo dát v roamingu.

Viac dát v roamingu

Balík, ktorý mal doteraz využiteľných 2,34 GB dát v roamingu dostane po novom celkovo 3,33 GB dát.. Zákazníci majú ešte do konca februára možnosť využiť zvýhodnenú ponuku NAVIAC a taktiež môžu naďalej so spomínanými paušálmi surfovať aj v sieti Orange.

Ak si aktivujú niektorý z paušálov SLOBODA+ alebo SLOBODA Dáta, dostanú ho v prípade plnenia automatickej obnovy za nezmenenú cenu. Pokiaľ si však zakúpia niektorý z týchto produktov 1. marca a neskôr, cena sa zvýši o 2 € a rovnako to platí aj v prípade, ak si klient deaktivuje a následne obnoví.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom