4K displej v smartfóne? S pripravovaným Oppo Find 9 to vraj nebude problém

banner-mi5Pamätáte si ešte na časy, keď bolo HD rozlíšenie v smartfónoch niečím výnimočným? Ak ste vlastnili smartfón, ktorý mal minimálne HD displej, boli ste jednoducho fajnšmekrom svojho okolia.  

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

HD displej v dnešných smartfónoch sa dá považovať už za nutné minimum a výrobcovia neustále tlačia jemnosť do neuveriteľných hodnôt. V tomto roku máme hneď niekoľko vlajkových lodí, ktoré ponúkajú 2K displej. Jemnosť je mnohokrát vyššia ako 500 ppi a pri tejto hodnote nemá ľudské oko ani najmenšiu šancu spozorovať jednotlivé pixely. Kam to však až môže zájsť? Veľmi jasnú odpoveď nám dalo Oppo s pripravovaným high-endom Find 9, ktorý ma disponovať priam až neuverieľným 4K displejom.

Oppo Find 5 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


oppo-find-9-nahlad

Možný dizajn zadnej strany

Tento čínsky výrobca má naozaj čo doháňať, nakoľko sme od neho videli poriadnu vlajkovú loď ešte v roku 2014. Jednalo sa o slávny Oppo Find 7. Informácií o pripravovanej novinke máme naozaj málo, no predsa sa na internete niečo objavilo pred pár mesiacmi. Oppo Find 9 má byť predstavený už v júni a vo svojej výbave ponúkne spomínaný 4K displej, procesor Snapdragon 820, obrovskú 6 GB RAM a 128 GB úložisko. Chýbať by nemala ani revolučná technológia nabíjania Super VOOC spolu s inteligentným senzorom stabilizácie fotografií. Približná cena smartfónu má presiahnuť hranicu 500 €. Pošuškáva sa o čiastke okolo 545 €.

Zdroj: Gsmarena.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]