Spoločnosť Apple ako americká značka je logicky v USA veľmi obľúbená. Väčšina zákazníkov zariadenia tejto značky preferujú pred kúpou inej. Aj preto sa spoločnosť Harris rozhodla vykonať anketu, ktorá zisťuje názor amerických spotrebiteľov na nové modely.

Prieskum bol vykonaný na vzorke 1100 respondentov, ktorí mali povedať svoj názor na nové zariadenia, prípadne ktoré z nich si plánujú zakúpiť. Nové zariadenia od Apple boli predstavené 12. septembra, pričom oficiálny štart predaja sa začal minulý piatok, a to konkrétne 21. septembra. Na Slovenku sa momentálne dajú rezervovať u operátora Telekom formou nezáväznej objednávky.

Lacnejší iPhone Xr by mal prevalcovať drahšie modely

Výsledky prieskumu ukázali 26 % opýtaných, ktorí uviedli, že nové iPhony sú vzrušujúce a 22 % ich označuje ako inovatívne. Na druhej strane 9 % respondentov ich označilo za nudné a ďalších 9 % ničím neohromilo. Vzhľadom na podobné názvy a dizajn ich označilo 5 % opýtaných za mätúce a pre 2 % ľudí boli sklamaním. Suma sumárom, z celkového počtu opýtaných sa 48 % z nich vyjadrilo kladne, 25 % v negatívnom svetle a 28 % respondentov uviedlo, že ich predstavenie prebehlo podľa očakávania.

reakcia ľudí v usa na nové iphony
Zobraziť celú galériu (0)
Jonathan Morrison/YouTube

Anketa tiež ukázala, že niektorých zákazníkov odrádza od kúpy nových modelov vysoká cena. Až 11 % opýtaných, ktorí chceli vymeniť svoj súčasný model za nový iPhone Xs/Xs Max, zmenilo názor po tom, čo sa dozvedeli cenu lacnejšieho a nie o toľko horšieho modelu iPhone Xr. Na druhej strane nikto z tých, ktorí si zvolili ako budúci smartfón iPhone Xr, svoj názor nezmenil ani po oznámení jeho ceny.

Prečítaj si tiež
Telekom spustil predpredaj nových iPhonov. Takéto má ceny najväčší slovenský operátor

Celkovo si tak iPhone Xr plánuje zakúpiť 30 %, 24 % iPhone Xs a 23 % najdrahší a najväčší iPhone Xs Max. Zvyšní ľudia v momentálnej situácii nezvažovalo kúpu nového modelu. Práve druhá otázka ukazuje to, čo predpovedali aj rôzni analytici. Tým, že Apple vsadil do iPhonu Xr takmer všetko z drahších modelov, stáva sa silným želiezkom v ohni a môže to narušiť predajnosť drahších kúskov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom