Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

banner-redmi-note-3-pro
Od predstavenia novej vlajkovej lode čínskeho výrobcu Xiaomi už pár dní síce ubehlo, no spomínať ho budeme určite ešte veľmi dlho. V tomto článku sa vám budeme snažiť zhrnúť všetky technologické vychytávky novej Mi5, ktoré si zaslúžia pozornosť. Veríme, že aj vďaka ním sa stane Mi5 rovnakou legendou ako jeho predchodca Mi4, ba aj väčšou.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

4-osová optická stabilizácia obrazu

Xiaomi si dalo pri výrobe Xiaomi Mi5 záležať naozaj vo všetkých smeroch a nevynechalo ani fotoaparát. Snímač od Sony IMX298, ktorý bol použitý práve v Mi5, disponuje rozlíšením 16 MPx, 4-osovou optickou stabilizáciou, fázovým zaostrovaním PDAF (Phase Detection Auto-focus) a technológiou DTI, o ktorej si povieme v ďalšom bode.

XIAOMI Mi4 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

 

xiaomi mi5 camera
K čomu je teda dobrá 4-osová optická stabilizácia obrazu? Slúži k zachyteniu perfektne stabilných fotiek a videí. Navyše, ak si ju porovnáme len s 2-osovou, ktorá je použitá aj pri najnovších iPhonoch, tak rozdiel je veľmi dobre viditeľný. Porovnanie optickej stabilizácie Mi5 a iPhonov nájdete v tomto článku.

Vylepšenie obrazu DTI

Skratka DTI znamená v podstate Deep Trench Isolation a slúži k lepšej izolácii svetla, ktoré dopadá na pixely. Výborným názorným príkladom je obrázok nižšie. Vďaka DTI majú fotografie oveľa presnejšie farby.

xiaomi mi5 dti

Snapdragon 820

Určite sa dobre pamätáte na to, akí sme boli všetci ohromení ešte pri predstavení Snapdragonu 810. O to viac rešpektu si zaslúži Qualcomm aj teraz, nakoľko sa mu pri 820-ke podarilo zvýšiť výkon oproti 810-ke o rovných  100 %! Čo sa týka grafického výkonu, tak tam sa jedná o navýšenie úctyhodných 40 %.

antutu-mi5

Rýchly pamäťový čip UFS 2.0

Vo väčšine smartfónov sa doteraz používali staré známe pamäte typu eMMC. Nové pamäte typu UFS 2.0 situáciu ale úplne menia a oproti súčasným eMMC 5.1 prinášajú nárast rýchlosti o neuveriteľných 87%! Rýchlosť čítania a zápisu tak získava úplne nový rozmer.

xiaomi mi5 ufs

3D keramické telo (len model Mi5 Pro)

Xiaomi prišlo tento rok až s tromi verziami vlajkovej lode. Pri prvých dvoch máme na výber len z kapacity úložika a to 32 GB alebo 64 GB. Úprava zadného krytu pritom ostáva rovnaká – 3D sklo. Pri najvyššej 128 GB verzii však dostávame okrem obrovského úložiska aj prémiové keramické telo. Toto sklo je veľmi trvanlivé a odolné voči opotrebovaniu. Pri výrobe je potrebných až 16 krokov k jeho dokonalosti.

xiaomi mi5 proces

LTE 4G+ s rýchlosťou 600 Mbps

Vďaka rýchlemu 4G+ (LTE CAT 12) sa môže maximálna rýchlosť sťahovania vyšplhať až na 600 Mb/s. Naše domáce širokopásmové pripojenie dosahuje bežne rýchlosti do 100 Mb/s.

xiaomi mi5 lte

Netcom 3.0 konektivita

Vďaka najnovšej Netcom 3.0 technológii, ktorá zabezpečuje trojnásobnú sieťovú agregáciu liniek s lepším „usporiadaním“ modulácie siete, dosahuje Xiaomi Mi5 oveľa vyššiu efektivitu prenosu dát. Ako príklad môžeme uviesť stiahnutie filmu vo FullHD rozlíšení len za 30 sekúnd.

xiaomi mi5 h

Displej

Xiaomi si svoj nový displej tentokrát poistilo až 21 patentmi, vrátane vynálezu, úžikových pantentov a tiež patentmi v USA. Napriek tomu, že displej disponuje skvelou svietivosťou až 600 nitov, prináša aj 17 % úsporu energie.

xiaomi mi5 displayxiaomi mi5 patents

Quick Charge 3.0

Quick Charge 3.0 je nová technológia rýchleho nabíjania vyvinutá spoločnosťou Qualcomm, ktorou Mi5 disponuje vďaka najnovšiemu Snapdragon 820 procesoru. Oproti predošlej generácii dokáže smartfón nabiť o 20 % rýchlejšie. Batéria by mala dosiahnuť úroveň nabitia 80 – 90 % už za 60 minút!

xiaomi mi5 qc

NFC s rozšírenými funkciami

NFC čip použitý v Xiaomi Mi5 prichádza konečne s niečím, čo sme tu zatiaľ nevideli. Poskytuje totiž možnosť READ/WRITE (čítania a zapisovania), emuláciu karty a P2P. Súčasné NFC čipy poskytujú narozdiel od toho v Mi5 iba možnosť READ, teda čítania.

xiaomi mi5 nfc

Zdroj: en.miui.com

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú