Toto sú prvé fotografie vytvorené so Xiaomi Mi5, je to špička vo svojej triede

banner-redmi-note-3-pro
Xiaomi pred pár hodinami organizovalo tlačovú konferenciu, kde oficiálne predstavilo svoj dlho očakávaný top model Mi5 a zdá sa, že to dlhé čakanie naozaj stálo za to. Nová vlajková loď vyzerá na papieri, ale aj v skutočnosti fantasticky. Prináša nový dizajn a množstvo vylepšení. Poďme sa však pozrieť na jedno z najvýraznejších vylepšení.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Fotoaparát Xiaomi Mi5 prináša nový Sony IMX298 senzor s rozlíšením 16 MPx, clonou f/2.0, rýchlym fázovým zaostrovaním PDAF a špeciálnou výpočtovou jednotkou, ktorá sa stará o prechod svetla na jednotlivé pixely. Na prednej strane nájdeme 4 MPx fotoaparát taktiež s clonou f/2.0 a veľkosťou jednotlivých pixelov 2 mikróny. Takýto snímač dostal označenie „Ultrapixel“. V zadnej kamere je zabudovaná úplne nová 4-osová optická stabilizácia obrazu, ktorá je podľa spoločnosti jedna z najlepších na svete, ak nie tá najlepšia. Inžinieri zo Xiaomi sa to rozhodli dokázať na videu nižšie. Zľava vidíme iPhone 6S bez optickej stabilizácie, Xiaomi Mi5 a iPhone 6S Plus s optickou stabilizáciou obrazu.

Počas hýbania so smartfónmi vidíme, že Mi5-ka má takmer 100 %-ne stabilizovaný obraz, narozdiel od dvoch konkurentov po svojom boku. Xiaomi taktiež vydalo sériu prvých fotografií, ktoré sú vytvorené novým top modelom. Je ich však ťažké zhodnotiť do detailov, nakoľko nie sú v plnom rozlíšení. Jediné, čo môžeme povedať je, že fotky vyzerajú nádherne v dobrom aj v horšom svetle. Pre podrobnejšie špecifikácie neváhajte a navštívte náš katalóg, v ktorom nájdete všetky dôležité vlastnosti nového klenotu rodiny smartfónov čínskeho giganta.

Zdroj: Gizmochina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Daniel Krištof
Som študentom gymnázia. Mám rád dobrú hudbu a som nadšencom každého dobrého smartfónu. Momentálne vlastním Xiaomi Redmi Note 2. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa telefónov, rád vám odpoviem na [email protected]
 • Tak bohuzial: „Please kindly check the network frequencies that Mi5 Chinese version supported:

  4G network: TDD-LTE (B38/B39/B40/B41); FDD-LTE (B1/B3/B7)
  3G network: TD-SCDMA (B34/B39); WCDMA (B1/B2/B5/B8); CDMA(BC0 / BC1)
  2G network: GSM / CDMA 1X (B2/B3/B5/B8/BC0 / BC1)​

  Kindly understand that now Mi5 is mainly sold in Chinese market now http://www.mi.com/mi5/.
  We feel sorry that we couldn’t confirm the exact timing when we’ll launch Mi5 or other phones in this market.
  Please kindly note that we haven’t got the news from our relevant
  department about authorizing any distributor/retailer to sell our
  products in this market, either.“

 • Pepo

  Som jediný, ktorému sa tie fotky zdajú akési rozmazané, neostré?

  • Martin

   ujde to, zase to nie je zrkadlovka xD

  • stanley

   blbost vobec niesu rozmazane prave naopak ovela ostrejsie ako na LG fonoch napr taka G5 sa vobec nechyta, kvalitovo sa to priblizuje S7-ke

 • One + one

  čooo!!! :D tie fotky: D zdaju sa lepšie ako na G4 :D