Ako sa ukazuje, pre niektorých hercov znamená, že rola pijana zahŕňa pitie alkoholu pre dobro filmu, jeho požívanie na pľaci či dokonca aj pred kamerou. Či už si to chcete priznať alebo nie, viac ako zopár z našich obľúbených filmov zahŕňa hercov, ktorí boli pri predvádzaní svojho umenia značne pod vplyvom. 

Väčšina z týchto prípadov pritom ani nebola pre dobro role. Niektoré boli náhodné a zvyšok je len jednoduchým následkom psychologického nátlaku, ktorý na človeka vytvára práca v Hollywoode. Nech sa páči, tu je zoznam zopár hercov, ktorí mali štrngnuté popri hraní.

1. Billy Bob Thornton (Santa je úchyl!)

Ak by herec počas natáčania „Zlého Santu“ nebol totálne na mol, bol by si sklamaný. Thornton sa priznal, že pod vplyvom bol počas značne dlhej časti natáčania. Možno preto, že jeho tvorcovia sa snažili filmu dodať nejakú tú realistickosť.

2. Margot Robbie (Vlk z Wall Street)

Toto bola bez pochyby rola, ktorá herečku vystrelila na vrchol slávy. Čo viac si ako herec môžete priať, než hrať po boku Leonarda DiCapria? Spolupracovať s legendami však niekedy musí byť stresujúce. Margot bola dokonca tak nervózna, že pred jej prvým intímnym natáčaním s DiCapriom si musela dať 3 panáky tequily, aby sa upokojila.

3. Johnny Depp (Rumový denník)

Tento prípad možno nikoho neprekvapí. Média sú totižto značne zafixované na dokumentácie všetkej konzumácie alkoholu touto hereckou legendou. Konkrétne v tomto prípade však išlo o druh herectva. Keďže sa Deppova postava v príbehu často stretávala s nápojom zábavy, herec a režisér Bruce Robinson mali na pľaci neustále prítomnú fľašu whisky Chivas Regal.

4. Brad Pitt a Edward Norton (Klub bitkárov)

Toto je jeden z miliónov dôvodov, prečo milovať filmy Davida Finchera. Táto legenda je vždy ochotná zájsť o niečo ďalej, len aby zo svojich hercov získala ďalšiu štipku autenticity. Podľa všetkého, Nortona a Pitta režisér zaskočil nezvyčajným štýlom. Počas obyčajného alkoholového posedenia sa pri dvojici objavil Fincher, dal im nejaký dialóg a jednoducho zapol kamery. Dvojica potom pokračovala v hraní a zaistila hneď niekoľko ikonických scén naraz.

5. Mila Kunis a Natalie Portman (Čierna labuť)

Zobraziť celú galériu (10)
Screenshot / YouTube

Vo svete hercov je zvykom, že pred takmer každým natáčaním sexuálnych scén sa treba opiť. Herečky Kunis a Portman tak spolu vypili fľašu tequily, po čom mohli v pokoji a uvoľnene zahrať svoju intímnu scénu.

6. Shia LaBeouf (Zem bez zákona)

Zobraziť celú galériu (10)
conversationsabouther.net

Aby sa LaBeouf „dostal do role“, počas natáčania filmu vraj vypil toľko domácej pálenky, že často bol agresívny na kolegyňu Mia Wasikowska. Herečka sa dokonca snažila od natáčania ustúpiť, pretože v hercovej prítomnosti sa necítila príjemne. On ju v odchode podľa všetkého podporoval, pričom medzi zábermi na ňu kričal: „Just do it!“

7. Jennifer Lawrence (Hry o život)

Občas sa vraví, že dlhá a hlboká nuda vie byť horšia, ako bolesť. Známa herečka, Jennifer Lawrence, bola počas čakania na svoje herecké vystúpenie zrejme znudená až príliš. Rozhodla sa teda vypiť niekoľko piña colad. Hádame, že ísť si zabehať, pozrieť si televíziu alebo sa zahrať na telefóne už na zahnanie nudy nestačí.

8. Daniel Radcliffe (Harry Potter)

Zobraziť celú galériu (10)
wall.alphacoders.com

Áno, ani váš najväčší detský hrdina nie je bezchybný. Radcliffe už mnohokrát priznal, že počas konkrétnych dvoch rokov bojoval s alkoholizmom. Pod vplyvom bol niekedy až tak veľmi, že si ledva pamätá, čo sa dialo. Ako herec povedal: „Viem o niekoľkých scénach, pri ktorých som jednoducho psychicky nebol prítomný. Mŕtvy za očiami. Mám veľmi návykovú osobnosť. Šlo o problém.“

9. Robert Shaw (Čeľuste)

Zobraziť celú galériu (10)
Screenshot / Youtube

Pamätáte si na scénu, kedy sa herec opije v podpalubí a zvyšku posádky prednesie známu reč? Shaw sa vraj pred prvým natáčaním tejto scény rozsekal až tak veľmi, že omdlel a nakrúcanie sa muselo posunúť na nadchádzajúci deň.

10. Martin Sheen (Apocalypse Now)

Toto je film, ktorý mal zdanlivo skoncovať so všetkými filmami. Natáčanie snímky trvalo tak dlho, prekročilo produkčný rozpočet tak veľmi a kompletne pomiatlo hlavy všetkým zúčastneným, že režisér Francis Ford Coppola rozmýšľal nad samovraždou a herec Martin Sheen prekonal infarkt. Sheen sa pochopiteľne obrátil na alkohol vo veľkom štýle, hlavne v otváracej scéne, kedy rukou rozbil zrkadlo, rozrezal si ruku a takmer zaútočil na režiséra. Legendárne filmy sa totižto, ako vieme, nezaobídu bez dobrého hlavného deja, ani mrazivého príbehu zo zákulisia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú