Ako to už býva zvykom, známy benchmark AnTuTu zverejňuje každý mesiac 10 najvýkonnejších Android smartfónov. Najnovší rebríček pre mesiac apríl je už zverejnený a zatiaľ v ňom kraľuje Samsung.

AnTuTu zbieralo namerané dáta z benchmarku od 1. do 30. apríla. Výsledný rebríček je tak zoradený na základe priemerného výkonu na vzorke najmenej 1000 zariadení pre každý model. Na základe výsledkov je možné badať, že rebríček Android smartfónov sa od toho za mesiac marec takmer vôbec nezmenil. Pribudol len jeden nový smartfón.

Samsung zatiaľ kraľuje

Na prvom mieste sa usadil Samsung Galaxy S9+ s modelovým označením G965U a skóre 264 638. Tento model je určený pre americký trh a v jeho útrobách pracuje procesor Snapdragon 845. Samsung Galaxy S9+ s modelovým označením G965N určený pre Kóreu v sebe ukrýva procesor Exynos 9810 podobne ako európsky model a obsadil druhé miesto so skóre 248 761 bodov. Rozdiel procesorov Snapdragonu a Exynosu je tak pri rozdiele 15 877 bodov v číslach viac badateľný, no reálne používateľ rozdiel nepostrehne. V tesnom závese skončil na treťom mieste Samsung Galaxy S9 s 246 448 bodmi.

Huawei P20 Pro nováčikom v rebríčku

Zvyšok rebríčka sa oproti marcovému taktiež nezmenil, a tak si Huawei udržal 4. až 7. pozíciu. Výnimkou je len 5. pozícia, ktorú Huaweiu narušil OnePlus 5T. Jeho starší súrodenec OnePlus 5 sa usadil na 8. pozícii a 9. pozíciu získala Nokia 8. Na poslednom mieste pribudol do rebríčka nováčik, a to Huawei P20 Pro.

Ten obsadil 10. pozíciu, hoci je poháňaný procesorom Kirin 970, podobne ako ostatné modely od Huaweiu v rebríčku. Rozdiel je však len minimálny. Ďalší mesiac už bude možno zaujímavejší, keďže zamieša kartami aj novopredstavené OnePlus 6 a sme zvedaví, akú pozíciu si pre seba ukradne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom