Aktualizované 19. januára: Hollywoodska ikona Alec Baldwin bude čeliť obvineniam z neúmyselného zabitia, informuje BBC. 64-ročný herec v októbri 2021 pri nakrúcaní westernu Rust zastrelil kameramanku a postrelil režiséra, keď namiesto rekvizity strieľal zo skutočnej zbrane.

Spoločne s Baldwinom je obvinená aj členka štábu Hannah Gutierrez-Reedová, ktorá pri nakrúcaní mala na starosť zbrojný arzenál. V prípade uznania viny hrozí obom obvineným 18-mesačný pobyt za mrežami a pokuta 5-tisíc dolárov.

Právnici oboch obvinených hovoria o nešťastnej náhode a budú sa pred súdom brániť. Prokurátorka naopak vyhlasuje, že nad zákonom nestojí nikto a je odhodlaná dokázať Baldwinovu vinu.

Vyšetrovatelia krátko po streľbe nevedeli, či budú vznesené aj obvinenia. Šerif okresu Santa Fe v Novom Mexiku Adan Mendoza uviedol, že pri prehľadávaní miesta nakrúcania našli 500 nábojov, slepých, atráp a pravdepodobne aj ostrých. Úrady tiež potvrdili, že z incidentu neexistujú zábery.

Vyšetrovatelia sa domnievajú, že zbraň, ktorou strieľal Baldwin, vypálila jediný ostrý náboj, ktorý zabil Halynu Hutchinsovú a zranil Joela Souzu, ktorý stál za ňou.

Pôvodný článok: Jeden z najznámejších hereckých veteránov, Alec Baldwin, pri nakrúcaní svojho najnovšieho filmu postrelil dvoch členov filmového štábu. Stalo sa tak v americkom štáte Nové Mexiko, kde prebieha natáčanie westernu Rust.

Ako informuje spravodajský portál ABC, Baldwin mal namiesto rekvizity strieľať zo skutočnej zbrane a postrelil tak 42-ročnú kameramanku Halynu Hutchinson, ktorá bola z miesta nakrúcania letecky prevezená vrtuľníkom do nemocnice v meste Albuquerque. Žena svojim zraneniam podľahla.

Obeťou streľby sa stal aj 48-ročný režisér Joel Souza, ktorý sa momentálne nachádza na jednotke intenzívnej starostlivosti v nemocnici v Santa Fe. Zranenia sú podľa prvých správ vážne, režisér sa nachádza v kritickom stave.

Okolnosti nehody polícia momentálne vyšetruje, zatiaľ neboli vznesené žiadne obvinenia. Polícia potvrdila, že zo zbrane strieľal herec Alec Baldwin, podľa vyšetrovateľov streľba súvisí so zbraňou, ktorá mohla byť chybne použitá ako rekvizita.

Americký herec mal vo westerne stvárniť vyhnanca Harlanda Rusta, ktorý zachraňuje svojho vnuka usvedčeného z vraždy a vydáva sa s ním na útek pred spravodlivosťou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP