ZUK zverejnil oficiálny render výborne vyzerajúceho ZUK Z2 Pro

banner-zuk-z1
Tohtoročný apríl jednoznačne patrí čínskym výrobcom smartfónov, ktorí predstavujú jednu novinku za druhou. Vo väčšine prípadov ide práve o najočakávanejšie vlajkové lode a do tejto skupiny sa koncom apríla pridá aj dcérska spoločnosť jedného z najväčších čínskych producentov smartfónov Lenovo – ZUK.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku, Google+ a Instagrame!

Momentálne sme približne v polovici apríla 2016 a niekoľkí čínski výrobcovia už stihli predstaviť nejeden nový prírastok do portfólia smartfónov z aktuálneho roka. Ďalší minimálne dvaja čínski výrobcovia sa k nim pridajú. Vieme už o prípravách na predstavenie novej vlajkovej lodi „mladíka“ LeEco a teraz už aj o nástupcovi ZUK Z1, prvého smartfónu dcérskej spoločnosti Lenovo. ZUK na trh vstúpil minulý rok s nie práve najzaujímavejším zariadením, čo sa bude tento rok snažiť napraviť.

Lenovo ZUK Z1 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


zuk-Z2-pro-teaser

Priamo ten najpovolanejší, CEO spoločnosti ZUK, zverejnil nový teaser k predstaveniu tohtoročnej vlajkovej lodi nesúcej názov ZUK Z2 Pro. Teaser odhaľuje úplne odlišný dizajn od predchodcu, no zároveň vyzerá veľmi elegantne. Súdiac podľa zverejneného rendru, ZUK Z2 Pro príde s tenkou celokovovou konštrukciou, čo pravdepodobne povedie ku kompromisu vo forme menšej batérie. Dúfame, že k tomuto nedôjde, keďže ZUK Z1 bol známy svojou veľkokapacitnou batériou. Render taktiež odhaľuje 2,5D zahnutie predného skla displeja, duálny dvojtónový LED blesk na zadnej strane spolu s laserovým zaostrovaním, ktoré sa tento rok teší veľkej popularite. Zdroje tiež hovoria o snímači odtlačkov prstov integrovanom v prednom domovskom tlačidle, ktorý bude umiestnený pod FullHD displejom s neznámou uhlopriečkou.

zuk-Z2-pro-antutu

Pri zverejní obrázku CEO spoločnosti pridal aj text: „Traste sa xx5, x9, xxx6“. Toto je smerované trom najväčším čínskym hráčom na súčasnom mobilnom trhu – Xiaomi „Mi5“, Huawei „P9“ a Meizu „Pro6“. ZUK verí, že s najnovším ZUK Z2 Pro môže týchto troch veľmi silných konkurentov poraziť. Po hardvérovej stránke sa od ZUK Z2 Pro očakáva populárny Qualcomm Snapdragon 820 procesor, 3 GB / 4 GB RAM pamäte, 32 GB vnútorná pamäť či 13 MPx zadný a 8 MPx predný fotoaparát. Softvérovú stránku by mal zastrešovať najnovší Android 6.0.1 Marshmallow. Všetky tieto špecifikácie unikli v známom AnTuTu benchmarku. Posledná informácia hovorí o predstavení, ktoré by malo prebehnúť deň po konferencii LeEco, teda 21. apríla.

Zdroj: Gizmochina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]