banner-zuk-z2-pro-2
S dostupnosťou smartfónov rýdzo čínskych spoločností na našom, slovenskom trhu je to veľmi často komplikované, no stále sa nájdu predajcovia, ktorí chcú povedomie o obľúbených „Číňanoch“ rozširovať aj na tak malo trhu, ako je Slovensko. Do slovenského predaja tak vstupuje ďalší z nich.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

ZUK Z2 Pro je smartfón dcérskej spoločnosti známeho Lenova, ktorý už od predstavenia žal jeden úspech za druhým. Všetkému tomu úspechu by sa mu nedostalo bez toľkého špičkového hardvéru, ktorým ho výrobca osadil. S obrovskou popularitou v domovskej Číne prichádza ZUK Z2 Pro zaujať aj na Slovensko, no tu to až také ružové nie je. Na mysli máme samozrejme cenu, ktorá mu vysoké nádeje na výborný úspech markantne zráža. Jeden zo slovenských e-shopov zaradil Z2 Pro do predaja za cenu vysokých 526 €. Veľkou výhodou je v tomto prípade plnohodnotná dvojročná záruka.

ZUK Z2 PRO môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

zuk-z2-pro-recenzia-nahlad2

ZUK Z2 Pro vás očarí už pri rozbaľovaní. Výrobca si dal záležať na skvelom prvom dojme spôsobenom luxusným vyhotovením balenia, ktoré luxusne však pôsobí len zvonku. Jeho obsah je totižto chabý, čo ale kompenzujú výborné vlastnosti samotného smartfónu. Po prvom uchytení zariadenia do dlane ihneď pocítite prémiové dielenské spracovanie a luxusné materiály v podobe skla použitého na zadnej strane a kovového rámu. Elegantnosť dotvára 2,5D zahnutie displeja, v našom prípade zlato-biele prevedenie konštrukcie a 3D zahnutie zadnej strany, ktorá navyše prispieva aj k dokonalej ergonómii.

zuk-z2-pro-recenzia (1)

Očarený budete aj z 5,2-palcového FullHD displeja využívajúceho SuperAMOLED panel, ktorý ponúka oku lahodiace farby. Pod displejom si miesto našlo multifunkčné U-touch tlačidlo s elegantným zlatým lemovaním integrujúc veľmi rýchly snímač odtlačkov prstov. Spomínaný brutálny výkon zabezpečuje poriadna hardvérová konfigurácia na čele s procesorom Qualcomm Snapdragon 820, až 6 GB RAM-kou typu LPDDR4 a grafickým akcelerátorom Adreno 530. Výbava Z2 Pro je nepochybne určená pre tých najnáročnejších používateľov, čo potvrdzuje aj použitie 128 GB vnútornej pamäte s rýchlym UFS 2.0 čipom.

zuk-z2-pro-recenzia (13)

ZUK Z2 Pro do „vienka“ dostal aj špičkovú fotografickú výbavu zahŕňajúcu zadný 13 MPx Samsung ISOCELL snímač s veľkosťou 1,34 μm, perfektnou clonou f/1.8, optickou stabilizáciou obrazu, fázovým zaostrovaním PDAF spolu s kontinuálnym zaostrovaním CAF či dvojtónovým LED bleskom. ZUK pre spracovanie fotografií používa 14-bitový obrazový procesor Qualcomm Spectra a snímač podporuje technológiu izolácie pixelov. Fotoaparát Z2 Pro prichádza aj s tzv. vysokorýchlostným režimom nahrávania videa pri neuveriteľných 960 fps. „Selfíčka“ vytvoríte kvalitnou prednou 8 MPx kamerou.

Slovenská cena ZUK Z2 Pro

zuk-z2-pro-testujeme003

Tento priam brutálny hardvér sa bude snažiť čo najdlhšie uživiť vstavaná 3100 mAh Li-Po batéria s podporou rýchleho nabíjania Qualcomm Quick Charge 3.0. Rýchle nabíjanie prebieha cez reverzibilný USB Type-C v3.1 konektor. Z konektivity je nutné spomenúť dual-band WiFi 802.11 a / b / g / n / AC, podporu širokej škály svetových 4G LTE frekvencií vrátane všetkých najpoužívanejších na našom území (áno, aj 800 MHz), VoLTE a samozrejmosťou je aj kvalitné GPS s AGPS a Glonass. Smartfón ponúka aj rôzne snímače, ako napríklad snímač srdcového tepu, snímač UV žiarenia, 3-osový gyroskop, 3-osový magnetický senzor či senzor pre merania kyslíka v krvi. ZUK Z2 Pro v súčasnosti dostáva aktualizáciu na najnovšiu nadstavbu zUI 2.0 postavenú na Androide 6.0.1 Marshmallow.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
38%
Chcem to
8%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
46%
Neznášam to
8%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]