banner-zuk-z2-fixedTohtoročné počiny dcérskej značky Lenova, spoločnosti ZUK, sú viac než obdivuhodné. Aj keď sa výrobca stále snaží nájsť to správne miesto na trhu a naplno sa etablovať, nič mu nebráni v tom, aby nás zásoboval poriadne nadupanými high-end smartfónmi. ZUK Z2 je tým najlepším príkladom.

Model Z2 sa už pri predstavení mohol pýšiť cenovkou, ktorá z neho robila najlacnejší smartfón so Snapdragonom 820. Ako čas plynul a trh sa postupne menil, cena úmerne klesala až na aktuálnu hodnotu, ktorá vás prvých pár sekúnd obarí ako horúca voda. Zoberme si to takto. Smartfóny do 200 € sú väčšinou vybavené 10-jadrovým MediaTekom Helio X20 / X25, poprípade Snapdragonom 650 / 652, čo im pomáha dosiahnuť vynikajúci pomer ceny a výkonu. V prípade, že sa vás niekto spýta na radu ohľadom špičkový high-endu do 200 €, veľa možností skutočne nie je. Aj to sa však dnešným dňom zásadne mení. Cena ZUK Z2 totižto klesla na fantastickú hodnotu 198 €. Túto cenu dosiahnete len za použitia zľavového kupónu 8TT.

zuk-z2-akcia-tomtop-2

Kúpiť ZUK Z2 za 198 €
Kupón 8TT

Najlacnejší smartfón so Snapdragonom 820 však nemá v rukáve len toto eso. Dokonalý pomer hardvérovej výbavy dopĺňa aj decentný vzhľad tvorený sklenenými vláknami v ráme, respektíve plnohodnotné sklo nájdeme aj na prednej a zadnej strane. Predná strana je vyplnená 5-palcovým LTPS FullHD displejom, ktorý je na dnešné pomery vlajkových lodí relatívne kompaktný.

zuk-z2-akcia-tomtop-1

Pod kapotou, ako sme už spomínali, pracuje high-end procesor Snapdragon 820 so 4 výkonnými Kryo jadrami a grafickou jednotkou Adreno 530. Svižný multitasking zabezpečí 4 GB RAM pamäť, ktorú dopĺňa až 64 GB interného úložiska. Napájanie pre tieto komponenty obstaráva nadpriemerná 3500 mAh batéria.

zuk-z2-foto-2

13 MPx ISOCELL snímač od Samsungu s clonou f/2.2, fázovým zaostrovaním či elektronickou stabilizáciou obrazu je pre bežné potreby plne postačujúci. Na svoje si prídu aj nadšenci selfies, a to vďaka kvalitnému 8 MPx snímaču. Na záver ešte spomenieme aj DualSIM funkcionalitu, žiaľ, bez plnohodnotnej podpory všetkých LTE frekvencií, no súčasná cenovka smartfónu tieto nedostatky jednoznačne hravo vykompenzuje.

TIP: Recenzia | ZUK Z2: Škaredé káčatko s nadupaným vnútrom

zuk-z2-foto-1

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom