Lenovo patrí medzi najväčších výrobcov na svete a pod svojimi krídlami má nespočetné množstvo malých firiem. Jednou z nich je aj čínsky start-up ZUK, ktorý predstaví nový model s označením Z1.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Spojenie týchto dvoch spoločností by nám mohlo priniesť výborný smartfón s nekompromisnou výbavou. Z informácií, ktoré máme, vieme, že ZUK Z1 ponúkne snímač odtlačkov prstov a senzor U-touch, ktorý bude slúžiť na ovládanie systému. Podobný nájdeme aj v konkurenčných modeloch spoločnosti Meizu. O výkon sa bude starať Snapdragon 810 v spojení s 3 GB RAM. Po pohľade na výbavu si toto monštrum žiada aj poriadnu dávku šťavy, ktorú zaručí batéria o kapacite 4000 mAh. Interné úložisko ZUK Z1 ponúkne 16, 32 alebo 64 GB. Spoločnost uvádza, že uvažuje nad možnosťou rozšírenia pomocou microSD kariet. Na prednej strane potom nájdeme 5,5-palcový zobrazovací panel, no zatiaľ nepadla zmienka o rozlíšení. ZUK Z1 taktiež bude disponovať technológiu rýchleho nabíjania.

ZUK Z1

Výbornými vlastnosťami disponuje aj fotoaparát, ktorý ponúkne 13 MPx. Pre mnohých bude najväčším lákadlom softvérová stránka ZUK Z1. Novinka totiž ponúkne komunitou preslávený CyanogenMod založený na Android 5.1. Miernym sklamaním je tradičné vynechanie podpory najpoužívanejšieho LTE pásma B20. Ďalšie špecifikácie by mali byť uverejnené v nasledujúcich týždňoch spoločne so štartovacou cenovkou.

Zdroj: Gizchina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú