ZUK, nová podznačka známeho čínskeho giganta Lenovo, dnes oficiálne predstavila ich prvý smartfón. Ten nesie názov ZUK Z1 a prináša v skutku zaujímavý hardvér za zaujímavú cenu.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ a Instagrame!

Spoločnosť ZUK bola Lenovom vytvorená najmä kvôli konkurencii už známeho výrobcu OnePlus. Nová vlajková loď ZUK Z1 sa bude predávať ako v Číne, tak aj na medzinárodnom trhu. Smartfón ZUK Z1 prichádza s kovovým rámom okolo celej konštrukcie a hardvérovým domovským tlačidlom, ktorému výrobca vraví U-Touch. Toto tlačidlo plní viacero funkcií naraz, funguje ako domovské tlačidlo, ako tlačidlo späť a tlačidlo multitaskingu. Výrobca doň integroval aj snímač odtlačkov prstov.

zuk-z1-utouch
Po výkonovej stránke prichádza ZUK Z1 so starším, no spoľahlivým a stále výkonným štvorjadrovým procesorom Snapdragon 801 s taktom 2,5 GHz. Procesoru sekunduje 3 GB RAM a pre používateľa je k dispozícii 64 GB vnútornej pamäte. Displej ZUK Z1 má uhlopriečku 5,5″, na ktorej sa rozprestiera FullHD rozlíšenie. Zadná strana obsahuje 13 MPx Sony IMX214 fotoaparát s OIS, clonou f/2.2 a duálnym LED bleskom, zatiaľ čo na prednej nájdeme 8 MPx selfie kameru so snímačom OV8865.

zuk-z1

Pod zadným krytom sa skrýva zabudovaná batéria s kapacitou až 4100 mAh, ktorá sa bude nabíjať rýchlym nabíjaním, ktoré zaručí adaptér s výstupmi 5.3V / 2.5A. Výrobca garantuje plné nabitie batérie za 2 a pol hodiny. Okrem toho, ZUK Z1 prichádza aj s novým USB Type-C konektorom typu 3.0, ktorého prenosová je až 10-krát vyššia ako v prípade USB Type-C 2.0, ktoré má napríklad LeTV One.

zuk-z1-2

zuk-z1-type-c

ZUK Z1 tiež prichádza s DualSIM podporou (dvakrát nanoSIM) a podporou 4G LTE sietí. Medzi pásmami nájdeme európske pásma B1, B3 a B7, z čoho vyplýva neúplná podpora slovenských 4G sietí. Smartfón beží na Androide 5.1 s vlastnou nadstavbou ZUI. Dostupné budú aj zadné kryty rôznych materiálov, ako napríklad bambus či materiál podobný džínsom. ZUK Z1 bude dostupný v Číne za cenu 1799 juanov, čo je v prepočte približne 260 eur. Medzinárodná cena zatiaľ známa nie je.

zuk-z1-kryty

Zdroj: Zuk.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú