banner-zuk-z2-pro-2
Dcérska spoločnosť Lenova, ZUK, pracuje na novom smartfóne s označením Edge. Túto informáciu potvrdil minulý týždeň aj samotný CEO spoločnosti. Najprv si zariadenie prešlo TEENA certifikáciou a dnes sa objavili informácie o tom, že sa smartfón podrobil aj AnTuTu testu, ktoré odhalilo jeho špecifikácie. 

Podľa benchmarku AnTuTu by mal byť ZUK Edge vybavený naozaj slušným hardvérom. Pod kapotou zariadenia sa nachádza čipset Snapdragon 821. O multiasking sa pri najvýkonnejšej verzii postará 6 GB RAM s interným úložiskom o veľkosti až 128 GB. Veľkosť displeja zatiaľ spomenutá nebola, no hovorí sa o 5,5-palcovom displeji s FullHD rozlíšením. Vzadu by mala pracovať 13 MPx kamera, zatiaľ čo na prednej strane sa o selfies postará slušný 8 MPx predný fotoaparát. ZUK Edge by mal prísť s novým Androidom 7.0 Nougat a celé zariadenie by malo byť napájané 3000 mAh batériou. S touto výbavou dosiahol smarfón v benchmarku skvelý výsledok, presnejšie  vyše 160 000 bodov.

zuk-edge-antutu_1

Aj keď názov smartfónu nesie označenie Edge, bez okrajov po bokoch displeja sa, žiaľ, nezaobíde. Výrobca uviedol, že označenie Edge zvolil kvôli veľmi tenkým okrajom, ktoré sme už videli na uniknutých fotografiách. Či mu tento tak trochu zavádzajúci názov ospravedlníte, necháme na vás. Ak však bude dizajn natoľko presvedčivý ako hardvér, nebojíme sa, že nad označením Edge jedno oko prižmúrite.

zuk-edge-foto

Na výber budeme mať z troch variantov. „Najslabšia“ verzia príde so 4 GB RAM a 32 GB ROM s cenou 409 €. Stredná verzia poskytne 4 GB RAM / 64 GB ROM a o niečo vyššiu cenu na úrovni 450 €. Pri najvýkonnejšej verzii sa môžeme tešiť na 6 GB RAM a 128 GB ROM s cenovkou 504 €. Dátum predstavenia a predaja ešte známy nie je.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP