banner-zuk-z2-pro-2
Xiaomi s predstavením revolučného Mi MIX spôsobil vo svete technológií poriadny ošiaľ, a to nemyslíme len fanúšikov. Samotní výrobcovia smartfónov sú z tohto smartfónu taktiež očarení a podobný chcú mať aj pod svojou značkou. Konkurenciu pre MIX čoskoro predstaví aj mladý ZUK.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Len dvojročný výrobca ZUK vo svete technológií poriadne napreduje. Obrovským nakopnutím sú preňho tohtoročné perfektné smartfóny ZUK Z2 a Z2 Pro, ktoré už o pár dní dostanú nového kolegu. Dlho očakávaný ZUK Edge bude svetu oficiálne predstavený už 20. decembra o 8:00 nášho času. Ako už z názvu smartfónu vyplýva, novinka prinesie displej s veľmi úzkymi rámikmi, ktorý by mal tvoriť aspoň 90% prednej plochy. Ako iste viete, displej konkurenčného Mi MIX tvorí až 91,3% jeho prednej strany.

zuk-edge-large-press

Uhlopriečka displeja ZUK Edge má byť oveľa kompaktnejšia, s akou prichádza Mi MIX. Na 5,5″ veľkom displeji sa bude zobrazovať obsah v ostrom FullHD rozlíšení, zatiaľ čo ochranné sklo s 2,5D zahnutím bude kryť samotný panel. Srdcom ZUK Edge sa stane najnovší Snapdragon 821 procesor v spojení so 4 GB / 6 GB RAM pamäťou. Pre užívateľské dáta bude k dispozícii 64 GB / 128 GB vnútorná pamäť, podobne ako v prípade súčasného ZUK Z2 Pro.

zuk-edge-uniknuty-render

Zobraziť novú nízku cenu ZUK Z2 Pro

Medzi ďalšími špecifikáciami by nemala chýbať ani 3000 mAh batéria, 13 MPx zadný fotoaparát, 8 MPx predná selfie kamera a Android 6.0 Marshmallow prekrytý nadstavbou zUI. Cenovka tohto nového Číňana by sa mala pohybovať na úrovni 375 €. Samozrejme, hovoríme o cene pre domáci, čínsky trh.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]