Aj keď je výrobca smartfónov ZUK na trhu len krátko, stihol si vytvoriť skvelé meno vďaka tomu, že ponúka špičkovo vybavené smartfóny za nízke ceny. Naposledy predstavená vlajková loď ZUK Edge je zároveň aj poslednou v krátkej histórii tejto spoločnosti.

Aj keď Lenovo už oznámilo ukončenie dcérskej značky ZUK, spoločnosť zatiaľ naďalej funguje. Kým ešte medzi nami je, snaží sa to konkurencii poriadne natrieť. Posledná vlajková loď tejto značky, ZUK Edge, v domovskej Číne poriadne zlacnela. Ide tak o ešte atraktívnejší smartfón.


zdroj fotografie: ZUK

Kúpiť ZUK Edge za 279 €

Cena bola z pôvodných 2499 juanov (327 €) spustená na neuveriteľných 1849 juanov, čo je v prepočte len 242 €! Ide pritom o cenu najvyššej verzie tohto smartfónu, ktorá sa pýši až 6 GB RAM pamäťou. Stále čakáme, kým na zlacnenie tohto smartfónu zareagujú aj čínski predajcovia, ktorý dovážajú do Európy. Aktuálne si však môžeš ZUK Edge so 4 GB RAM zakúpiť za 279 €.

ZUK Edgezdroj fotografie: ZUK

Čo sa týka špecifikácií, srdce smartfónu tvorí Snapdragon 821 v kombinácii so 4/6 GB RAM pamäte. Super AMOLED displej má 5,5-palcov a disponuje FullHD rozlíšením, pričom ho chráni odolné sklo Gorilla Glass. Na zadnej strane môžeš nájsť 13 MPx fotoaparát s clonou f/2.2. Selfie fotky zas vyhotovíš pomocou 8 MPx predného fotoaparátu, ktorý má taktiež clonu f/2.2. Operačným systémom je Android vo verzii 7.0 Nougat. Snímač odtlačkov prstov si našiel svoje miesto pod displejom v hardvérovom domovskom tlačidle. Šťavu dodáva batéria s kapacitou 3100 mAh, ktorá navyše podporuje rýchlonabíjanie Quick Charge 3.0. Nechýba ani DualSIM a plnohodnotné LTE pripojenie, vrátane 800 MHz pásma.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP