Smartfóny čínskych značiek ZUK a Meizu patria do skupiny tzv. „kvalitnej Číny“. Svoje vlajkové lode pre druhú polovicu roka predstavili síce už dávnejšie, no až teraz si ich môžeme my, Európania, reálne zakúpiť. A čo viac, ZUK Edge a Meizu Pro 6 Plus môžu byť tvoje za perfektné ceny.

ZUK Edge

Cena: 348 €


zdroj fotografie: Dglte

Kúpiť ZUK Edge za skvelých 348 €
4 GB RAM a 64 GB ROM

Aj keď značka ZUK na trhu pôsobí len tretím rokom, vo svojom portfóliu má špičkové vlajkové lode, ktorých ceny drží naozaj nízko. Perfektným príkladom je najnovší ZUK Edge, ktorý si môžeš zakúpiť za cenu 348 € v bielom prevedení. V ponuke ho má overený predajca Fantacy Technology, ktorý spoľahlivo predáva smartfóny na známom Aliexpresse už viac ako 5 rokov. Tento predajca ponúka poštovné zdarma, no počítať by si mal s prípadnými poplatkami na colnici.


zdroj fotografie: Dglte

Najväčšou pýchou ZUK Edge sú jeho veľmi úzke rámiky okolo FullHD displeja. Ten má uhlopriečku 5,5″, ktorá pokrýva až 86,4 % prednej strany, vďaka čomu má ZUK Edge rozmery ako klasický 5-palcový smartfón. Pod displejom nájdeme aj multifunkčné domovské tlačidlo, ktoré v sebe integruje snímač odtlačkov prstov, kapacitné tlačidlo späť, ale aj tlačidlo pre otvorenie menu s nedávnymi aplikáciami. Nad displejom si miesto našiel predný 8 MPx selfie fotoaparát s clonou f/2.2.


zdroj fotografie: Dglte

Vo vnútri sklenenej konštrukcie sa ukrýva minuloročný top-end procesor, Qualcomm Snapdragon 821. Tomu v tomto prípade dopomáha 4 GB RAM pamäť, pričom vnútorná pamäť ponúka 64 GB priestoru. Všetok hardvér ZUK Edge je napájaný 3100 mAh batériou, ktorá podporuje rýchle nabíjanie. Medzi špecifikáciami nájdeme aj 13 MPx zadný Samsung fotoaparát, Android 6.0 (možné aktualizovať na 7.0) s nadstavbou ZUI či DualSIM funkcionalitu s plnou podporou LTE sietí.

Meizu Pro 6 Plus

Cena: 368 €


zdroj fotografie: Mobile.IT168

Kúpiť Meizu Pro 6 Plus za 368 €
4 GB RAM a 64 GB ROM

Koncom roka 2016 svoju tohoročnú vlajkovú loď predstavilo aj Meizu. Model Meizu Pro 6 Plus bol vyvrcholením celoročného snaženia sa spoločnosti a výrobca svoj rok zaklincoval hneď najvýkonnejším smartfónom v portfóliu. Pro 6 Plus bolo pre nás takisto dlho nedostupné, no vďaka predajcovi Skyway na Aliexpress, ktorý sa pýši certifikátom „overený predajca Meizu smartfónov“, si doposiaľ najvýkonnejší kúsok od Meizu môžeme zakúpiť aj my. V zlatom farebnom prevedení nás vyjde na 368 €, pričom poštovné činí 4 €. Predajca však ponúka aj zľavový kupón v hodnote 4 $, ktorý získaš priamo v košíku. Opäť však nezabúdaj na prípadnú platbu DPH.


zdroj fotografie: Mobile.IT168

Meizu Pro 6 Plus oplýva mnohými skvelými vlastnosťami. Z nich nesmieme vynechať veľký 5,7″ displej, ktorý ponúka 2K rozlíšenie a prémiové funkcie, ako Alwas-On-Displej či 3D Touch. Pod touto krásnou obrazovkou nájdeme domovské tlačidlo s integrovaným snímačom odtlačkov prstov. Na prednej strane tiež nájdeme 5 MPx snímač fotoaparátu. Pohľad na zadnú stranu celokovového Meizu Pro 6 Plus odhaľuje 12 MPx fotoaparát so 4-osou optickou stabilizáciou.


zdroj fotografie: Mobile.IT168

Meizu myslelo aj na poriadny výkon, a tak vnútri tohto modelu nájdeme výkonný procesor Exynos 8890 od kórejského Samsungu. S ním kooperuje operačná pamäť RAM o veľkosti 4 GB. Vďaka grafickému akcelerátoru Mali-T880 MP12 zvláda Pro 6 Plus aj tie najnáročnejšie hry. Celý hardvér je napájaný 3 400 mAh batériou, ktorá podporuje technológiu rýchleho nabíjania. Malým mínusom je len absencia plnej podpory LTE pripojenia, no to si tento model dokáže kompenzovať v iných smeroch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP