Mnohí výrobcovia smartfónov z ďalekej Číny dokážu za skvelé ceny ponúknuť špičkové smartfóny. Tie svojim výkonom a kvalitným spracovaním môžu pokojne konkurovať iným vlajkovým lodiam renomovaných spoločností. Takým je aj model ZUK Edge. 

Veľa fanúšikov malo hlavu v smútku, keď Lenovo oznámilo ukončenie pôsobenia spoločnosti ZUK. Z jej výrobných liniek ale ešte zatiaľ stále schádzajú skvelé zariadenia s nádherným dizajnom. Všetky tieto vlastnosti môžeš nájsť aj v modeli Edge, ktorého cena v domovskej Číne poriadne klesla. Tento pokles sa teraz odrazil aj na ponukách predajcov, vďaka ktorým môžeš mať takýto špičkový smartfón za skvelú cenu aj ty. O dostatok výkonu sa nemusíš v žiadnom prípade obávať, nakoľko tento elegán v sebe skrýva najvýkonnejší procesor minulého roka, Snapdragon 821.

zdroj fotografie: LenovoMobile

Procesoru pri výpočtových úlohách v tomto prípade vypomáha operačná pamäť RAM o veľkosti 4 GB. Na prednej stene sa hrdo pýši 5,5″ FullHD AMOLED displej. Pod ním si zas našiel miesto ultra-rýchly snímač odtlačkov prstov, s ktorým budeš mať prístup do systému už za 0,09 sekundy. Nad obrazovku umiestnil výrobca predný selfie fotoaparát s rozlíšením 8 MPx a clonou f/2.2. Hlavný fotoaparát na zadnej strane dostal rozlíšenie 13 MPx, pričom clona ostala rovnaká.

zdroj fotografie: LenovoMobile

Kúpiť ZUK Edge za 224 €
4 GB RAM/64 GB ROM

Okrem toho v ZUK Edge nájdeš slušnú 3100 mAh batériu s podporou rýchleho nabíjania Quick Charge 3.0. Výrobca k tomuto smartfónu pridal aj operačný systém Android 7.0 Nougat, ktorý je navyše vylepšený o grafickú nadstavbu zUI 2.5. O prehliadanie internetu v 4G sa nemusíš obávať ani v našich končinách, pretože pýcha spoločnosti ZUK ti ponúka plnú podporu LTE. Budúceho majiteľa rozhodne poteší aj prítomnosť rýchleho interného úložiska UFS 2.0 s kapacitou 64 GB či DualSIM funkcionalita.

zdroj fotografie: LenovoMobile

Všetok tento nadupaný hardvér nájdeš ukrytý v prepracovanej konštrukcii s nádherným dizajnom, ktorý mu môže nejeden konkurent iba závidieť. Pokiaľ máš o ZUK Edge záujem, tak sa musíš poriadne poponáhľať, pretože za necelých 225 € sa bude predávať ako teplé rožky. Smartfón je však odosielaný z ďalekej Číny, čiže pri dovoze musíš počítať s prípadnými poplatkami DPH vo výške 20 % z nákupnej ceny. Aj napriek tomu ide o jedinečnú ponuku, ktorej sa dá len veľmi ťažko odolať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú