Už dlhší čas nás spoločnosť ZTE necháva v napätí ako sa vyvinie situácia okolo novej vlajkovej lodi pre tento rok. Dnešným dňom je všetkým špekuláciám koniec a spoločnosť predstavila novú, dlho očakávanú Nubiu Z9. Špekulácie boli pravdivé a tak tu máme ďalší bezrámikový smartfón, ktorý vyzerá naozaj nádherne.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku a Google+!

Začneme asi najdôležitejším aspektom tohto smartfónu, ktorým je dizajn. Nová ZTE Nubia Z9 prichádza, ako je už zvykom a trendom tento rok, s bezrámikovým displejom o veľkosti 5,2 palca, ktorý má Full HD rozlíšenie. Tento kvalitný displej je zasadený do tela, ktoré je vyrobené z hliníku. Výkon obstará dobre známy procesor Snapdragon 810, ktorému bude sekundovať buď 4 GB alebo 3 GB pamäte RAM, záleží od danej verzie. Toto výkonnostné monštrum bude živiť batéria o kapacite 2900 mAh. Pre používateľa je prichystané úložisko s kapacitou 32 GB a 64 GB, tiež záleží od danej verzie.

nubia-z9
ZTE prichádza tiež s vlastnou novinkou nazvanou FIT (Frame Interactive Technology), čo je funkcia umožňujúca ovládať isté časti smartfónu stlačením alebo prechádzaním po hranách už tak bezrámikového displeja. Napríklad, prejdením prstami po oboch hranách displeja vypnete obrazovku, zatiaľ čo dvojitým stlačením displeja na hrane spravíte screenshot. Toto je len časť z funkcií, ktoré budú používatelia môcť využívať. Pre dokonalé pochopenie prikladáme gif obrázky s vysvetlením.

summary03 

system09
Potešíme aj fotografických nadšencov, pre ktorých si ZTE pripravilo kvalitný snímač od Sony, konkrétne IMX234, s clonovým číslom f/2.0 a podporou pre natáčanie videí až do rozlíšenia 4K. Fotoaparát na prednej strane sa tiež nenechá zahanbiť a prichádza so snímačom Sony IMX179 s 8 MPx rozlíšením a 80 stupňovým uhlom záberu.

nubia-z9-2
Klasická verzia, ktorá príde s 3 GB RAM a 32 GB úložiskom sa bude na domácom trhu (v Číne) predávať v čiernej farbe a s cenovkou 560 €, čo je trochu vyššia cena v porovnaní s konkurenciou, napríklad Xiaomi Mi Note Pro, ktorý stojí približne 430 €. Spoločnosť išla však s cenou ešte vyššie a za prémiový model, ktorý príde so 4 GB RAM a 64 GB úložiskom zaplatia v Číne vysokých 640 €. Záujemcovia mimo domovskej Číny budú musieť zaplatiť ešte viac, nakoľko tieto ceny sú určené pre čínsky trh. Medzinárodná dostupnosť zatiaľ známa nie je.

Zaujal vás nový kúsok z dielne ZTE?

Zdroj: Phonearena.comNubia.cn

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP