Bezrámikové displeje budú nepochybne budúcnosťou smartfónov. Tieto dizajnové skvosty ponúkajú ohromné možnosti pre konštruktérov. Progresívny trend odštartovala ešte v roku 2015 spoločnosť Nubia s úspešným modelom Z9. Ten možno považovať za jeden z prvých smartfónov s takýmto typom displeja. Aj dva roky po uvedení však ponúka solídne vlastnosti a navyše za najnovšiu cenu jej len naozaj veľmi ťažko odoláš. 

Čas beží neúprosne a hardvérová výbava smartfónov je stále výkonnejšia, no ZTE Nubia Z9 sa so svojimi komponentami nestratí ani v dnešných dňoch. Už na prvý pohľad Z9-ka dokáže očariť svojim 5,2″ displejom s FullHD rozlíšením a hustotou pixelov až 424 ppi. Budúci majiteľ však nebude obmedzovaný rámikmi bočných strán displeja, ktorý je navyše po okrajoch zahnutý v 2,5D tvare. Nad obrazovkou sa nachádza predný fotoaparát so snímačom Sony IMX179, ktorý dostal rozlíšenie 8 MPx.


zdroj fotografie: Weibo /DGlte

Kúpiť ZTE Nubia Z9 za 198 €
4 GB RAM/64 GB ROM
Kupón: LCXPZ0004

Selfie fotografie budú ešte kvalitnejšie vďaka širokému záberu až 80° a špeciálnej funkcii Skin Beauty. Pod displejom sa nachádza typické domovské tlačidlo smartfónov spoločnosti ZTE v tvare červeného kruhu. Zadná časť zariadenia prináša hlavný fotoaparát s rozlíšením 16 MPx so snímačom Sony IMX234 a clonou f/2.0. Hlavnému fotoaparátu Nubie Z9 taktiež nechýba optická stabilizácia obrazu či podpora nahrávania videí v 4K rozlíšení. V nočných podmienach príde vhod aj prisvetľovacia LED dióda.


zdroj fotografie: Weibo /DGlte

Vnútro tohto krásneho smartfónu v sebe ukrýva stále výkonný 64-bitový procesor Snapdragon 810, ktorý po výkonovej stránke nesklame ani náročnejších používateľov. S procesorom kooperuje operačná pamäť RAM o veľkosti 4 GB a veľkosť vnútorného úložiska sa zastavila na 64 GB. Grafickú stránku smartfónu má na starosť grafický akcelerátor Adreno 430, ktorý zvládne aj nové tituly hier. Po stránke konektivity dostala Nubia Z9 podporu pre DualSIM funkcionalitu, no bohužiaľ jej chýba plná podpora LTE sietí.

zdroj fotografie: Weibo /DGlte

zdroj fotografií: Weibo /DGlte

Milovníci hudby si zamilujú podporu prehrávania skladieb v Hi-Fi kvalite. Okrem toho v Z9-ke nechýba bezdrôtové Wi-Fi pripojenie, Bluetooth 4.1, podpora OTG a NFC. Celý hardvér napája batéria s kapacitou 2900 mAh. Pokiaľ si dostal chuť kúpiť si takýto dizajnový smartfón s kvalitnou výbavou, tak Nubia Z9 môže byť tvoja v e-shope TomTop.com len za 205 €. S použitím kupónu LCXPZ0004 cena klesne len na skvelých 198 €. Počítať však treba aj s prípadným poplatkom DPH vo výške 20 %, ktorý môže navýšiť cenu smartfónu o ďalších cca 40 €.

Takto uplatníš všetky zľavy

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom