V známej aplikácii pre test hrubého výkonu, Antutu Benchmark, sa objavil ešte nepredstavený čínsky smartfón ZTE Nubia Z17, kde ukazuje niektoré svoje špecifikácie. A jedná sa o riadne delo!

V súčasnosti je štandardom v smartfónoch 4 GB RAM. Samozrejme, nájdu sa aj kúsky, ktoré jej majú oveľa viac, napríklad taký Asus vo svojom modeli ZenFone AR ponúka až 8 GB RAM. Ale to je skôr výnimka ako pravidlo. Momentálne je to jediný telefón, ktorý takéto niečo ponúka. K nemu by sa mal čoskoro pridať ďalší smartfón, tentokrát však z dielne čínskeho ZTE. Konkrétne to bude model Nubia Z17, ktorý sa teraz objavil v Antutu Benchmarku a dosiahol tam výborné skóre, čím sa dostal na druhé miesto, len tesne za vedúci iPhone 7 Plus.

ZTE Nubia
Zdroj fotografie: Ben Sin

Obrovské skóre 180 049 prekonáva dokonca aj Samsung Galaxy S8 či Xiaomi Mi6 s procesorom Snapdragon 835. Rovnaký čip by mala mať aj pripravovaná Nubia Z17 a s takou porciou pamäte RAM je dôvod vysokého skóre jasný. Vnútorná pamäť testovaného modelu dostala kapacitu 128 GB a je pomerne reálne, že k dispozícii bude viacero variantov. Samozrejme, nie je to všetko len o výsledku v benchmarku a dôležitá je optimalizácia a celková plynulosť prostredia. O tom pri Nubii nepochybujeme.


Zdroj fotografie: Tenaa

Z toho, čo je známe, môžeme povedať, že novinka príde s duálnym fotoaparátom, pričom jeden snímač ponúkne rozlíšenie 23 MPx a druhý 12 MPx. Samozrejmosťou bude prítomnosť najnovšieho Androidu 7.1 s upraveným prostredím Nubia UI. Nubia sa už niekoľko rokov drží tradície osádzania displejov s takmer nulovými bočnými rámikmi, čo zopakuje aj pri tohtoročnej vlajkovej lodi. Predstavenie ZTE Nubia Z17 očakávame niekedy v júni.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom