banner-umi-super
Po mnohých únikoch a špekuláciách sme sa konečne dočkali predstavenia ďalšieho smartfónu z rady Nubia Z11, a to Nubia Z11 Max. Prvý smartfón z tejto rady, Nubia Z11 Mini bol predstavený ešte v apríli. ZTE nám teda teraz predstavilo jej väčšieho súrodenca.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Opäť podarený dizajn a obrovský displej

Nubia si vždy dáva na dizajne svojich zariadení záležať a nová Nubia Z11 Max nie je výnimkou. Práve dizajn je jedným z jej najväčších lákadiel. Prednú stranu tela vypĺňa až 6-palcový displej, okolo ktorého sú rámiky „hrubé“ len 1.32 mm. Vďaka tomuto faktu displej vlastne vypĺňa až 83.27 % prednej plochy. Aby toho nebolo málo, tenký je aj samotný smartfón, konkrétne 7.4 mm. Ak vám niečo hovorí NubiaArc 4.0, tak Nubia túto dizajnovú filozofiu použila aj pri tomto smartfóne, podobne ako pri predchádzajúcich. Displej disponuje šiestimi palcami, pričom sa stále drží dostatočného FullHD rozlíšenia a jedná sa o AMOLED panel. Chráni ho ochranné sklo Gorilla Glass 3 a telo smartfónu tvorí sklo na prednej a kov na zadnej strane.

ZTE Nubia Z9 Mini môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


zte-nubia-z11-max-5

Dobrý výkon, konektivita aj multimédiá

Vo vnútri zariadenia pracuje procesor vyššej strednej triedy – Snapdragon 652 taktovaný na 1.8 GHz. Pre plynulý multitasking je k dispozícii 4 GB operačnej pamäte a pre súbory je dostupné 64 GB eMMC 5.1 úložisko, ktoré je možné rozšíriť pomocou microSD kariet o ďalších 200 GB. Po stránke konektivity je nová Nubia vybavená DualSIM funkcionalitou, pričom oba sloty podporujú 4G a VoLTE. Zvuková výbava sa tiež nenechala zahanbiť a prichádza s Hi-Fi čipom a zosilňovačom pre lepší zvukový výstup. Všetko bude bežať na nadstavbe Nubia 3.9.9 UI so starším Androidom 5.0 Lollipop.

zte-nubia-z11-max-2

Fotoaparát

Pre fotenie slúži 16-megapixelový snímač Sony IMX298 s fázovým zaostrovaním PDAF a clonou f/2.0. Pre spracovanie obrazu použila spoločnosť svoj vlastný softvér NeoVision 5.9. Nechýba ani stabilizácia obrazu, 3D redukcia šumu (bude sa hodiť pre nočné fotky), či technológia izolácie pixelov DTI. Len pre zaujímavosť, jedná o rovnaký snímač ako v prípade Xiaomi Mi5, ktorý produkuje viac než služné fotky. Predný fotoaparát má rozlíšenie 8 megapixelov a veľkosť jednotlivých pixelov je 1.4 μm.

zte-nubia-z11-max-7

Dôraz aj na výdrž

Do obrovského, no tenkého tela sa podarilo vtesnať aj batériu s kapacitou až 4000 mAh. Okrem toho, že batéria má viac než slušnú kapacitu, k dobrej výdrži pomôže aj prítomnosť AMOLED displeja, úsporného procesoru, ale aj ďalších 116 softvérových vylepšení. Nubia vyvinula vlastné riešenie aj pre lepšiu výdrž batérie, ktorým je technológia NeoPower 2.0. Pre lepšiu predstavu, smartfón by mal vydržať 114 hodín prehrávania hudby, 8 hodín navigácie a 13 hodín používania sociálnych sietí. Výrobca tvrdí, že pri bežnom používaní by mala Nubia Z11 Max vydržať až 2.82 dní a 1.76 dňa pri náročnom používaní. Pre veľkú batériu je k dispozícii aj rýchle nabíjanie v podobe technológie Quick Charge 3.0, ktoré by malo len počas 10 minút nabíjania zabezpečiť výdrž na 2.5 hodín prehrávania HD videa, 6 hodín hovorov alebo celkovo 13.7 hodín výdrže.

zte-nubia-z11-max-3

Cena, dostupnosť a edícia Cristiana Ronalda

Oficiálny predaj novinky začne už 16. júna o 10:00 za cenu 1999 juanov, čo je v prepočte okolo 270 €. Rezervácie strieborného modelu prebiehajú v Číne už teraz. Určite ste v poslednej dobe zachytili, že známy futbalista Cristiano Ronaldo sa stal ambasádorom spoločnosti. Nubia nakoniec prišla aj so špeciálnou edíciou svojej vlajkovej lode strednej triedy a Nubiu Z11 Max tak bude možné získať aj s podpisom samotného Cristiana Ronalda, špeciálnymi tapetami a ďalšími darčekmi. Táto edícia sa začne predávať 18. júna o 10:00 za cenu okolo 310 €.

zte nubia z11 max oficiálne 5

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom