Výrez na displeji, ktorý výraznejšie presadili Essential Phone a iPhone X je v súčasnosti jeden z najskloňovanejších prvkov medzi smartfónmi. Mnohým používateľom pritom vyslovene vadí, no napriek tomu ho implementuje čoraz viac výrobcov. Čínske ZTE dokonca uvažuje ešte o znásobení tohto prvku.

Portál WinFuture.de teraz zverejnil koncept smartfónu ZTE Iceberg, ktorý nesie výrez v displeji na hornej aj dolnej strane. Takéto riešenie sme u výrobcov ešte nevideli a zdalo sa, že jedno vykrojenie bude stačiť. ZTE ale podľa dostupných informácií ponechal v hornom výreze fotoaparát, senzory aj reproduktor pre hovory, pričom v dolnom vykrojení si zas našiel miesto klasický reproduktor. Na zadnú stranu sa pre nedostatok miesta už dostal snímač odtlačkov prstov.

Predná strana je tak z veľmi veľkej časti tvorená len displejom. Dva výrezy však nie sú jediným netradičným prvkom tohto smartfónu. Rohy zariadenia totiž vypĺňa poriadne nekonvenčná priesvitná sklenená konštrukcia. Bližšie špecifikácie zariadenia nie sú známe, no na zadnej strane vidíme aj piny, ktoré by mohli slúžiť na pripnutie rôzneho príslušenstva, prípadne pre magnetické nabíjanie. Stále však ide o koncept smartfónu a nie je jasné, či ZTE na modeli Iceberg skutočne pracuje.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom