banner-mi-note-2
Google zaznamenal predstavením svojich nových smartfónov obrovský úspech a priniesol tak dve excelentné a prémiové Android zariadenia. Na trhu však ale ostala diera po ich Nexus smartfónoch, ktoré boli cenovo dostupnejšie a bežali na čistom Androide s pravidelnými aktualizáciami. Dobrou správou je, že na trhu sú stále výrobcovia, ktorí sa minimálne pohrávajú s myšlienkou, že toto miesto vyplnia svojimi novými zariadeniami. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

ZTE začalo na svojej oficiálnej stránke s prieskumom, v ktorom zisťuje, či ich používatelia preferujú používanie čistého Androidu namiesto rôznych nadstavieb. Aj keď ZTE nie je práve populárne pre časté a pravidelné aktualizácie, spoločnosť sa tento nedostatok rozhodla napraviť spolu s modelom Axon 7, ktorý dostával pravidelné security patche a v januári budúceho roka obdrží update na nový Android 7.0 Nougat.

zte-axon-7-recenzia-nahladovka

ZTE Axon 7

Výsledky hlasovania však neznamenajú, že spoločnosť už pracuje na nových „Nexusoch“. Získané informácie využije tím vývojárov spoločnosti ZTE pre ďalšie zhodnotenie a nasmerovanie práce pri experimentovaní s čistými Android zariadeniami. Spoločnosť však výsledky prieskumu zverejňovala celý čas a tak vieme, aké sú top 3 dôvody fanúšikov pre používanie radšej nepoškvrneného Androidu. Sú nimi:

  • Čistejšie užívateľské rozhranie
  • Rýchlejšie aktualizácie
  • Lepšia developerská podpora pre upravené ROM

Aké sú podľa vás výhody pri používaní čistého Android systému? Máte s ním skúsenosti?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Jakub Duchoň
Som veľkým fanúšikom smartfónov a IT technológií, mimo toho rád cestujem, čítam knihy a počúvam dobrú hudbu. Najviac zo všetkého však milujem futbal, ktorému sa venujem už 12 rokov.