banner-axon-7
Vlajková loď výrobcu ZTE, Axon 7, prichádza po veľmi dlhej dobe konečne aj na slovenský trh. Axon 7 bol predstavený ešte v máji tohto roku a prvé slovenské eshopy ho do svojej ponuky zaradili netradične až teraz.

Je to ale škoda, pretože je to výborný smartfón, čo sa potvrdilo aj v našej recenzii a prípadní záujemcovia boli doteraz odkázaní na nákup zo zahraničia. E-shopy, ktoré Axon 7 začali ponúkať, ale uvádzajú dostupnosť do mesiaca či niekoľkých týždňov. Cena je o niekoľko desiatok eur vyššia ako u čínskych predajcov. ZTE Axon 7 si môžete v slovenských e-shopoch zakúpiť za približne 475 €. Výhodou nákupu zo Slovenska je 2-ročná záruka a žiadne problémy s posielaním smartfónu naspäť do Číny pri prípadnej reklamácii.

ZTE Axon 7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

zte-axon-7-recenzia-nahladovka

Zobraziť slovenskú cenu ZTE Axon 7

Keďže sme už tento smartfón stihli otestovať, o našich dobrých skúsenostiach sa môžete presvedčiť v recenzii. V stručnosti však špecifikácie vlajkovej lode ZTE opäť zopakujeme. Dizajn nemusí osloviť každého, no napriek tomu sa kovová konštrukcia nemá za čo hanbiť. Sklo s 2.5D zahnutím chráni AMOLED displej s uhlopriečkou 5.5 palcov a 2K rozlíšením. Procesorom je už známy Snapdragon 820, ktorý spolu so 4/6 GB RAM a 64 GB / 128 GB úložiskom poskytuje nekompromisný výkon bez akýchkoľvek obmedzení. Musíme však upozorniť, že na Slovensku je zatiaľ dostupná len jedna verzia, a to so 4 GB RAM. Na tejto výbave pracuje starší, no stále často používaný Android 6.0 Marshmallow.

zte-axon-7-recenzia-14

TIP: Recenzia | ZTE Axon 7: Krásavec s úžasným zvukom

20 MPx hlavný fotoaparát dodáva Samsung a ponúka clonu f/1.8, optickú stabilizáciu obrazu a PDAF zaostrovanie. Oproti ostatným vlajkovým lodiam je Axon 7 výnimočný jednou špeciálnou vlastnosťou. Sú ňou stereo reproduktory s podporou Hi-Fi a Dolby Atmos, takže po zvukovej stránke sa Axon 7 radí medzi špičku. Dobrou správou je aj úplná podpora LTE sietí na Slovensku, DualSIM funkcionalita, NFC, ale aj USB konektor typu C. Na záver ešte nemôžeme zabudnúť ani na 3140 mAh batériu spolu s rýchlym nabíjaním Quick Charge 3.0.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP