Je to už 52 rokov od jediného kroku, ktorý zmenil ľudstvo navždy. Poďme sa teda pozrieť na exkluzívny výber desiatich, či už dokumentárnych, ale aj fiktívnych titulov, ktoré nám priblížia nielen misiu Apollo 11, ale aj mnohé ďalšie príbehy, spojené s vesmírnym cestovaním.

Vo veku 90 rokov zomrel astronaut z prvého pristátia na Mesiaci, Michael Collins. Do vydania sme preto znovu zaradili náš výber najlepších filmov s lunárnou tematikou.

For All Mankind

Rok vydania: 1989
Hodnotenie IMDb: 8,2/10

Vynikajúci dokument režírovaný Alom Reinertom, kde rozhovory s posádkou rôznych programov Apollo vykresľujú, aký dopad mali tieto misie na astronautov NASA a členov jednotlivých tímov.

Na čom si vychutnáš tieto filmy v skvelej kvalite?

Pozri si ich na 58-palcovom televízore s technológiou Ambilight, 4K rozlíšením, operačným systémom Android a podporou HDR10+.

PREČÍTAJ SI CELÝ –>ČLÁNOK<–

Apollo 13

Rok vydania: 1995
Hodnotenie IMDb: 7,6/10

Vynikajúca vesmírna dráma s Tomom Hanksom v úlohe bývalého amerického astronauta Jima Lovella. Film rozpráva príbeh o neúspechu tretej Apollo misie z roku 1970.

The Last Man on the Moon

Rok vydania: 2016
Hodnotenie IMDb: 7,4/10

Autentický dokument o astronautovi Gene Cernanovi, ktorý v roku 1972 zanechal svoje stopy a dcérine iniciály vyryté na Mesiaci. Ako už názov napovedá, ide o posledného astronauta, ktorý do dnešného dňa vstúpil na mesačný povrch.

Apollo 11

Rok vydania: 2019
Hodnotenie IMDb: 8,2/10

Dokumentárny počin Apollo 11 vyšiel na päťdesiate výročie od prvého pristania na Mesiaci. Práce na dokumente si okrem režisérskeho umu vyžadovali aj spoluprácu s NASA a národnými archívmi.

Salyut 7

Rok vydania: 2017
Hodnotenie IMDB: 7,2/10

Ruský katastrofický film sleduje príbeh kozmonauta Vladimira, ktorý v odľahlom vesmíre stratil kontakt so Sovietskym zväzom. Fiktívny príbeh je inšpirovaný reálnymi udalosťami vesmírnej stanice Salyut 7.

First Man

Rok vydania: 2018
Hodnotenie IMDb: 7,3/10

First Man je biografická dráma natočená podľa knihy First Man: The Life of Neil A. Armstrong, kedy si úlohu muža, ktorý ako prvý vkročil na Mesiac zahral Ryan Gosling.

Chasing the Moon

Rok vydania: 2019
Hodnotenie IMDb: 8,6/10

Vynikajúci trojdielny seriál obsahujúci dovtedy nezverejnené zábery, sledujúci priebeh vesmírnych pretekov Spojených štátov a Sovietskeho zväzu od prvých pokusov, cez misie Apollo 1 a Apollo 8, až po vytúžené pristátie na Mesiaci.

From the Earth to the Moon

Rok vydania: 1998
Hodnotenie IMDb: 8,6/10

Dvanásťdielna dokumentárna dráma produkovaná spoločnosťou HBO ponúka dvanásť osobitých pohľadov na vesmírne programy Mercury, Gemini a Apollo.

Hidden Figures

Rok vydania: 2016
Hodnotenie IMDb: 7,8/10

Hidden Figures je biografickou drámou, ktorej troma hlavnými piliermi príbehu sú afroamerické matematičky. Katherine Johnson, Dorothy Vaughan a Mary Jackson neodmysliteľnou mierou prispeli k úspechu Spojených štátov vo vesmírnych pretekoch a v tomto filme sa dozvieš ich príbeh.

The Right Stuff

Rok vydania: 1983
Hodnotenie IMDb: 7,8/10

Najstaršou záležitosťou na tomto zozname je historická dráma The Rights Stuff, čo však neznamená, že ide o nezáživnú výpravu bez akejkoľvek akcie. Film ponúka divákovi relatívne autentický a nekompromisný pohľad na osudy posádky misie Mercury 7.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom