Netflix v minulosti už mnohokrát dokázal šokovať svojimi početnými dokumentmi či filmami o brutálnych sériových vrahoch a jeho čerstvá novinka Monštrum: Príbeh Jeffreyho Dahmera už samotným názvom naznačuje, že ani v tomto prípade nebude núdza o bizarné zvrátenosti.

Seriál, ktorý streamovací gigant uviedol 21. septembra do svojej knižnice, totiž mapuje zločiny jedného z najbrutálnejších amerických sériových vrahov Jeffreyho Dahmera. Vrah, známy aj ako „Kanibal“ či „Monštrum z Milwaukee“, zavraždil počas svojho života najmenej 17 mužov a mladých chlapcov v USA.

No viac ako počet jeho obetí sú šokujúcejšie jeho metódy a spôsoby vraždenia. Dahmer aj vďaka svojmu vzhľadu a určitému šarmu dokázal nalákať svoje obete k sebe domov, kde ich otrávil, znásilnil a následne ich rozštvrtil a často aj konzumoval. Podľa informácií z rôznych spisov sa dokonca neštítil ani nekrofílie a policajti po jeho dolapení našli aj viacero fotografií mŕtvol, čo sa neskôr ukázalo byť jedným z jeho ďalších zvrátených hobby.

Dahmerov celý príbeh tvorcovia zhrnuli v 10 epizódach formou vyrozprávania predovšetkým z pohľadu niektorých obetí. Seriál má byť zároveň kritikou nekompetentnosti polície, ktorá umožnila Dahmerovi vydať sa na dlhú cestu niekoľkoročného zabíjania takmer bez povšimnutia.

O „vrahovi z Milwaukee“ bolo v minulosti natočené množstvo dokumentov či filmov a v jednej iterácii si ho zahral aj slávny Jeremy Renner (Avengers: Endgame).

Tentokrát sa v koži psychopatického zabijaka predstaví herec Evan Peters, ktorý získal cenu Emmy za svoj výkon v minisérii Mare of Easttown. Okrem Petersa sa v novinke od Netflixu objaví aj Richard Jenkins, Penelope Ann Miller, Molly Ringwald či Niecy Nash. Tvorcom nového seriálu je dvojica autorov Ryan Murphy a Ian Brennan, ktorí stoja za oceňovaným Ratched či Glee.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP