Spoločnosť Apple nedávno predstavila nový monitor so 6K rozlíšením, ktorý je s odhliadnutím na cenu po všetkých stránkach vynikajúci. Na zamyslenie však ostáva fakt, že si k nemu musíš dokúpiť držiak, nakoľko sa v balení nenachádza. Aj to by sa dalo prepáčiť, ak by však jeho cena nebola takmer tisíc dolárov. 

Ide o veľmi kontroverznú ponuku, ktorá je však pre Apple typická a väčšina budúcich majiteľov zrejme siahne po originálnom príslušenstve, než by mala pri takto drahom monitore riskovať jeho poškodenie. Na jednej strane treba Apple pochváliť, nakoľko týmto krokom slušne zarobí, no na tej druhej je otázka, či to už nie je veľmi cez hranu.

To však dáva priestor konkurencii a ako informuje TechRadar, spoločnosť MSI sa tejto šance chytila a zareagovala vlastnou ponukou, kedy za veľmi podobnú cenu ponúka vlastný 5K monitor s HDR.

Aj so stojanom

Spoločnosť MSI túto situáciu perfektne využila na propagáciu svojho 5K monitora, ktorý si môžeš kúpiť za cenu 1299 dolárov. Okrem vysokého rozlíšenia má samozrejme aj stojan, ako všetky iné monitory, tak má uhlopriečku 34 palcov, HDR certifikáciu a 95 % DCI-P3 farebný gamut. A to sú lepšie špecifikácie ako má obyčajný stojan. Síce sa tieto dva produkty nedajú priamo porovnávať, minimálne z hľadiska ceny sú si veľmi podobné.

Oproti samotnému monitoru od Apple síce o niečo zaostáva, ale treba brať v úvahu, že je tiež 4-násobne lacnejší. Ide však o veľmi úsmevnú situáciu a bude zaujímavé sledovať, či spoločnosť Apple pristúpi k zníženiu ceny daného stojanu. Aj pre zarytých zástancov kalifornskej spoločnosti ide o nepochopiteľne nastavené laťku a možno prvýkrát v histórií sa pri oficiálnom predstavovaní prítomní ľudia zasmiali nad cenovkou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom